خاطرات خوش داور جنجالی السد و پرسپولیس/ تیم برانکو با این داور هرگز نباخته است! +عکس


پرسپولیس با دیلان هیچ وقت نباخته؛

خاطرات خوش داور جنجالی السد و پرسپولیس/ تیم برانکو با این داور هرگز نباخته است! +عکس

کریشانتا دیلان پریرا

تیم پرسپولیس در چارچوب مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان ۲۰۱۸ آسیا باید در دوحه قطر و ورزشگاه جاسم بن حمد رودرروی تیم السد بایستد.

سرویس ورزش مشرق – قضاوت دیدار حساس تیم پرسپولیس مقابل السد بر عهده داوری است که در همین تورنمنت در فصل جاری (۲۰۱۸) یکی دیگر از رویارویی های پرسپولیس و السد را سوت زده است.

کریشانتا دیلان پریرا”  داور اهل کشور سریلانکا در شرق آسیاست که با ۴۰ سال سن جزو داوران خیلی مطرح قاره کهن به حساب نمی آید. او در سالهای اخیر ۱۰ بار در مسابقات لیگ قهرمانان سیا قاضی دیدارهای تیم های ایرانی بوده که بررسی نتایج آن ۱۰ بازی نشان می دهد تیم های کشورمان فقط یک بار با سوت این داور طعم تلخ شکست را چشیده اند.

**اولین حضور پریرا!

این داور در فصل ۲۰۱۳ به عنوان داور چهارم اولین تجربه حضور در یکی از دیدارهای تیم های ایرانی را تجربه کرد. بازی بین تیم اف سی سئول و استقلال که با نتیجه ۲-۰ به سود تیم کره ای تمام شد. استقلال در مرحله نیمه نهایی با این شکست از گردونه رقابتها حذف شد. در آن سال نیمه نهایی با تک بازی تیم فینالیست را تعیین می کرد.

**بیشترین قضاوت برای سرخابی ها!

کریشانتا در فصول ۲۰۱۴، ۲۰۱۵، ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ شش بار برای تیم های استقلال و پرسپولیس سوت زده است. تا از این نظر بیشترین قضاوت بین تیم های ایرانی را برای این دو تیم انجام داده باشد. او غیر از این دو تیم برای سپاهان، ذوب آهن، تراکتورسازی و نفت تهران هم سوت زده است.

**۲ برد پرسپولیس با کریشانتا!

این داور در اولین قضاوت برای پرسپولیس در فصل ۲۰۱۵ مصاف این تیم با لخویا (الدحیل فعلی) را سوت زد که با برد ۰-۳ نماینده کشورمان تمام شد. در فصل ۲۰۱۷ دیدار پرسپولیس الهلال را سوت زد که ۱-۱ تمام شد. در فصل جاری ۲۰۱۸ هم بازی مرحله گروهی بین پرسپولیس و السد در تهران را سوت زد که شاگردان برانکو با گل به خودی مرتضی پورعلی گنجی ۰-۱ بازی را بردند.

**استقلال با این داور نباخت!

استقلالی ها با کریشانتا یک برد (۲۰۱۷ مقابل التعاون ۱-۲) و ۲ مساوی (۲۰۱۴ مقابل الجزیره ۲-۲ و ۲۰۱۸ مقابل الریان ۲-۲) بدست آورده اند.

**۲ برد ۳ گله در یک فصل!

کریشانتا در فصل ۲۰۱۵ لیگ قهرمانان دو بار برای نمایندگان کشورمان سوت زد که هر دو بازی با نتیجه مشابه ۰-۳ به پایان رسید. مسابقه پرسپولیس – لخویا (الدحیل فعلی) و الشباب عربستان – نفت تهران در ریاض که آن هم با پیروزی پرگل شاگردان علیرضا منصوریان تمام شد.

**داور خوش یمن ایرانی ها!

کریشانتا در این ۱۰ دیداری که برای نمایندگان کشورمان سوت زده فقط در یک بازی قضاوت باخت تیم ذوب آهن را برعهده داشت. ۹ بازی دیگر با برد یا مساوی نمانیدگان ایران همراه شده است. او ۲ برد پرسپولیس، پیروزی تیم های استقلال، تراکتورسازی، سپاهان و نفت تهران را قضوات کرده است. ۳ بازی هم با سوت او مساوی تمام شد. استقلال – الجزیره، الریان – استقلال و پرسپولیس الهلال.

**قاضی دیدار جنجالی با قطر!

البته از نکات تاریک این داور سریلانکایی می‌توان به قضاوت دیدار تیم‌های ایران و قطر در دور رفت مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ اشاره کرد که با مدیریت ضعیف او این بازی در دقایق پایانی به جنجال کشیده شد و با تصمیم فیفا چندین محروم از دو تیم از جمله سردار آزمون و جواد نکونام و جرایم نقدی سنگین برای تیم های ایران و قطر به دنبال داشت.

**ششمین قضاوت در فصل ۲۰۱۸

دیدار السد و پرسپولیس ششمین دیدار این فصل لیگ قهرمانان کریشانتا است. او پیش از این ۵ مسابقه دیگر در فصل ۲۰۱۸ را سوت زده که دو بازی برای تیم های استقلال و پرسپولیس بوده است.

**آخرین قضاوت ۵ ماه پیش!

کریشانتا آخرین بار در لیگ قهرمانان آسیا حدود ۵ ماه پیش قضاوت یک بازی را در دست داشت. مصاف بین تیم های العین و الدحیل که با برد ۲-۴ نماینده قطری به پایان رسید.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج