علل زود انزالی | علت و راه های درمانی موثر

مجموعه :مسائل جنسی


علل زود انزالی | علت و راه های درمانی موثر

به این مطلب امتیاز دهید

علل زود انزالی : علل زودانزالی چیست ؟ راه های درمان خانگی زودانزالی چیست ؟ در اینجا با مقاله ای درباره آموزش مسائل جنسی ، راه های کنترل و درمان زود انزالی در آقایان در خدمت شما هستیم. با ما همراه باشید.

 

 

درمان قطعی زود انزالی

درمان زود انزالی بدون دارو ، علل زود انزالی

 

 

انـزال زودرس (زود انزالی) چیست؟

انـزال زودرس (زودانزالی) بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد.

 

این روزها عده زیادی از مردان به کلینیک سلامت خانواده و ناتوانی جنسی مراجعه می‌کنند تا درباره یکی از مشکلات خود در زمینه ارتباط زناشویی با همسرشان مشاوره کنند. موضوع به این سادگی نیست چون با ایجاد افسردگی و اضطراب در زوجین، موجب اختلال در سلامت روان و رفتار آنان و در برخی موارد پرخاشگری هر دو نفر می‌شود.

 

پژوهشگرانى که روى بیمارى زود انزالی کار می کنند، اعلام کردند که می توانند این اختلال را تعریف کنند. به گفته آنها انزال در مبتلایلان به زود انزالی در کمتر از ۱۱۸ ثانیه از شروع مقاربت صورت میگیرد.

 

از طرفی زود انزالی یا انزال زودرس به حالتی گفته می‌شود که فرد زودتر از زمانی که می خواهد به انزال برسد و یا اینکه به حدی زود به انزال برسد که همسرش از ارتباط زناشویی لذت کافی نبرد البته باید انتظارات، واقعگرایانه باشند. این تعریفی است که مورد تایید اکثر متخصصان مسایل جنسی یا سکسولوژی است.

 

زمان استاندارد انزال در مردان :

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. با وجود اینکه طبق نظر اکثریت افرادی که در مطالعات شرکت داشته‌اند یک سری زمان‌هایی پیشنهاد شده اما هیچ کدام قطعی نیستند چون این زمان بسته به نظر و رضایت افراد از رابطه زناشویی‌شان از هر زوج تا زوج دیگر متفاوت است اما پیشنهاد شده که اگر در ۵۰ درصد یا بیشتر موارد ارتباط زناشویی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و یا همسرش راضی نبودند یعنی فرد مشکوک به این اختلال هست و می‌توان وی را مورد تشخیص و درمان قرار داد.

 

در ضمن این مهم است که اول ببینید چه زمانی متوجه شدید که اختلال زود انزالی را دارید و از کجا متوجه شدید. آیا خودتان ناراحتید؟ همسرتان از روش رابطه راضی نیست، معمولا گرفتن شرح حال دقیق از زوجین جزو سنجش‌های اولی‌‌ است که برای تشخیص و درمان اختلال زود انزالی انجام می‌شود، چون رابطه زوج‌ها در ایجاد و یا دامن زدن به مشکل زود انزالی نقش به سزایی دارد.

 

دلایل و عواقب زود انزالی مردان :

نشانه اصلی زود انزالی مردان، انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از انجام گرفتن رابطه زناشویی و یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن با میزان تحریک کم و خلاف میل فرد اتفاق بیفتد.

مساله زود انزالی می‌تواند باعث نارضایتی جنسی در هر دو طرف شده و اضطراب ناشی از این مشکل را بیشتر کند. زود انزالی یکی از متداولترین اختلال فعالیت زناشویی در مردان است و ممکن است برای هر مردی در بعضی از مراحل زندگی رخ دهد.

 

اکثر موارد زود انزالی فاقد عامل یا دلیل خاص است. عوامل روانی مثل اضطراب، احساس گناه یا افسردگی نیز ممکن است به زود انزالی منجر شوند. در برخی موارد، زود انزالی ممکن است به خاطر عوامل پزشکی مثل مشکلات هورمونی، آسیب‌های جسمی و یا عوارض جانبی بعضی داروها باشد.

 

ابتلا به عارضه زود انزالی منجر به بروز اختلالات روان مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط زوجین می‌شود و بر روان آنان تاثیر می‌گذارد و به همین علت، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی بیشتر بدانیم و به موقع به مشاور مراجعه کنیم.

 

متخصص و پزشک مربوطه سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی شما را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی را انجام خواهد داد. ممکن است پزشک بخواهد با همسر شما نیز صحبت کند چون زود انزالی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. پزشک، آزمایش لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی فرد را بررسی کند.

 

روش درمان در زود انزالی مردان :

-در بسیاری از موارد، زود انزالی خود به خود درمان می شود. انجام تمرینات ریلکسیشن و آرام سازی و استفاده از متدهای منحرف کردن حواس می‌تواند در به تاخیر انداختن انزال کمک کند.

 

-در بعضی مردها ترک مصرف دخانیات و مواد مخدر در درمان زود انزالی کمک کننده خواهد بود.

-متخصص از شما و همسرتان می‌خواهد که روی متدهایی برای به تاخیر انداختن انزال کار کنید. این تکنیک‌ها تشخیص و کنترل احساساتی است که باعث انزال زود رس می‌شود.

 

-در سایر موارد برای کاهش حساسیت در آلت تناسلی، استفاده از کاندوم توصیه می‌شود.

 

-مشاوره‌ها و رفتار درمانی خط اول درمان عارضه زود انزالی به شمار می‌رود و می‌تواند اضطراب ناشی از این مساله را کاهش دهد. مرحله بعدی، استفاده از کاندوم است.کاندوم سبب کاهش تحریک پذیری می‌شود. در صورتی که یک کاندوم قادر به این کار نباشد از دو کاندوم می‌توان استفاده کرد ضمن اینکه کاندوم سبب جلوگیری از بیماری‌های مقاربتی و بارداری هم می‌شود.

 

-استفاده از دارو، گام سوم در درمان زود انزالی است. این داروها به این دلیل استفاده می‌شوند که یکی از عوارض جانبی این گونه داروها، جلوگیری از ارگاسم است که باعث به تاخیر انداختن انزال می‌شود.

 

-استفاده از شیوه ماستر و جانسون

این شیوه، در چهارمین مرحله از درمان افراد مبتلا به زود انزالی انجام می‌گیرد که به همکاری خود فرد و همسرش نیاز مبرم دارد. این روش شامل یادگیری تشخیص و کنترل احساسی است که به ارگاسم منجر می‌شود. این روش نیاز به اراده و تمرین دارد ولی بسیار موثر است. برای آموزش و تمرین این روش باید به مشاوران و متخصصان سلامت جنسی در کلنیک‌های سلامت خانواده مراجعه شود تا با آموزش خصوصی در این باره، کار به نحو موثر صورت گیرد.

 

درمان‌های موضعی زود انزالی در مردان :

استفاده از کرم‌ها و اسپری‌های کاهش‌دهنده حس سطحی دستگاه تناسلی نیز سبب کاهش احتمال زود انزالی می‌شود.

 

به یاد داشته باشید که قبل از آغاز فعالیت زناشویی، موضع را با صابون شستشو دهید تا از بیحسی بیشتر آلت جلوگیری شود. متاسفانه از این روش به صورت خودسرانه و بسیار معمول استفاده شده که عوارض زیادی را در پی دارد. استفاده از بی‌حس‌کننده‌های موضعی، در آخرین مرحله از درمان افراد مبتلا به انزال زودرس قرار دارد و به هیچ‌وجه نباید در ابتدای کار از آن استفاده کرد. استفاده از روش‌های موضعی باید با تشخیص و صلاحدید پزشک و براساس سیر درمان و بهبودی باشد.

 

درمان زودانزالی با روش‌های خانگی

زود انزالی چگونه تشخیص داده میشود؟

 

پزشک علاوه بر این که در خصوص رابطه جنسی شما سوال می کند، درباره سابقه بیماری سوال خواهد کرد و ممکن است یک معاینه فیزیکی انجام دهد. اگر هم مشکل زودانزالی داشته باشید و هم مشکل حفظ نعوظ، پزشک آزمایش خون برای بررسی سطح هورمون مردانه (تستوسترون) یا سایر آزمایشات را تجویز می کند. در برخی موارد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که به یک متخصص ارولوژی یا متخصص بهداشت روانی مراجعه کنید.

 

درمان زود انزالی چگونه است؟

گزینه های رایج درمان زودانزالی شامل تکنیک های رفتاری، بی حسی موضعی، داروها و مشاوره می باشد. به خاطر داشته باشید ممکن است پیدا کردن درمان یا ترکیبی از درمان هایی که برای شما موثر باشد، طول بکشد. درمان رفتاری به اضافه مصرف دارو موثر ترین روش درمان است.

 

۱- تکنیک های رفتاری در انزال زودرس

در بعضی موارد، درمان زودانزالی شامل اقداماتی ساده مانند خودارضایی یک یا دو ساعت قبل از مقاربت می باشد تا بتوانید انزال را در طول رابطه جنسی به تاخیر بیندازید. پزشک همچنین ممکن است توصیه کند در یک مقطع زمانی از مقاربت اجتناب کرده و بر انواع دیگر بازی های جنسی تمرکز کنید تا فشار از روی رابطه جنسی برداشته شود.

 

۲- ورزش های کف لگن

عضلات کف لگن ضعیف می توانند توانایی شما را برای تاخیر در انزال کاهش دهند. تمرینات کف لگن (تمرینات Kegel) می تواند به تقویت این عضلات کمک کند.

 

برای انجام این تمرینات:

• عضلات را به درستی پیدا کنید. برای شناسایی عضلات کف لگن، ادرار را در اواسط جریان ادرار متوقف کرده یا عضلاتی که از عبور گاز جلوگیری می کنند را سفت کنید. این فعالیت ها از عضلات کف لگن استفاده می کنند. هنگامی که عضلات کف لگن را شناسایی کنید، می توانید تمرینات را در هر موقعیتی انجام دهید.

 

• تکنیک خود را کامل کنید. عضلات کف لگن را منقبض کنید، سه ثانیه انقباض را حفظ کرده و سپس سه ثانیه شل کنید. چند بار پشت سر هم این کار را انجام دهید. هنگامی که عضلات شما قوی تر شدند، سعی کنید تمرینات Kegel را در حین نشستن، ایستاده یا پیاده روی انجام دهید.

 

• تمرکز خود را حفظ کنید. برای بهترین نتایج، فقط بر عضلات کف لگن تمرکز کنید. مراقب باشید ماهیچه های شکم، ران یا باسن را سفت نکنید. نفس خود را نگه ندارید. در عوض، در طول تمرین آزادانه نفس بکشید.

 

• این تمرین را ۳ بار در روز تکرار کنید. حداقل سه مجموعه ۱۰ تایی از این تمرین را در روز انجام دهید.

 

۳- تکنیک توقف فشار

پزشک شما ممکن است به شما و همسرتان در استفاده از روش تکنیک توقف فشار کمک کند. این روش به شرح زیر عمل می کند:

فعالیت جنسی را طبق معمول شروع کنید. آلت تناسلی را تحریک کنید تا زمانی که تقریبا آماده انزال هستید.

 

به همسرتان بگویید انتهای آلت تناسلی شما را، در نقطه ای که سر آلت به شفت می رسد، فشار دهد و فشار را برای چند ثانیه حفظ کند تا زمانی که میل به انزال برطرف شود.
به همسرتان بگویید این عمل را در صورت لزوم تکرار کند.

 

با تکرار این کار می توانید به نقطه دخول بدون انزال دسترسی پیدا کنید. پس از چند جلسه تمرین، احساس چگونگی تاخیر در انزال به عادت تبدیل می شود که دیگر نیازی به تکنیک توقف فشار نیست. اگر تکنیک توقف فشار درد دارد، روش دیگر برای جلوگیری از تحریک جنسی قبل از انزال، صبر کردن تا کاهش سطح شهوت و دوباره شروع می باشد. این روش به عنوان روش توقف- شروع شناخته می شود.

 

۴- کاندوم

کاندوم ممکن است حساسیت آلت تناسلی را کاهش دهد که می تواند به تاخیر در انزال کمک کند.

 

۵- داروهای مصرفی در زود انزالی

برای درمان انزال زودرس استفاده از کرم ها و اسپری های بیهوشی که حاوی عامل بی حسی هستند مانند بنزوکائین، لیدوکایین یا پریلوکائین، مناسب می باشد. این محصولات ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قبل از رابطه جنسی برای کاهش احساس و کمک به تاخیر در انزال به آلت تناسلی اعمال می شود.

 

یک کرم لیدوکایین-پریلوکائین برای انزال زودرس (EMLA) به صورت تجویزی در دسترس است. اسپری های لیودو کایین برای انزال زودرس بدون نسخه پزشک در دسترس می باشند. اگر چه عوامل موضعی بی حس کننده موثر هستند و به خوبی تحمل می شوند، عوارض جانبی بالقوه دارند. به عنوان مثال، برخی از مردان از دست دادن موقت حساسیت و کاهش لذت جنسی را گزارش می کنند. گاهی هم شرکای زن این اثرات را گزارش کرده اند.

 

داروهای خوراکی

بسیاری از داروها ممکن است ارگاسم را به تاخیر بیندازد. اگر چه هیچ کدام از این داروها به طور خاص توسط اداره غذا و داروی آمریکا برای درمان انزال زودرس مورد تایید نیست، برخی از این داروها برای این منظور استفاده می شوند از جمله داروهای ضد افسردگی، ضد درد و مهارکننده های فسفودی استراز

 

داروهای ضد افسردگی

یک اثر جانبی برخی از داروهای ضد افسردگی، تاخیر در ارگاسم می باشد. به همین علت برای کمک به تاخیر در انزال، مهارکننده های بازجذب سروتونین انتخابی (SSRIs) مانند اسکلیتوپام (Lexapro)، سرترالین (Zoloft)، پاروکستین (Paxil) یا فلوکستین (Prozac، Sarafem) مورد استفاده قرار می گیرند. پاروکستین موثرترین این داروها است. این داروها معمولا ۵ تا ۱۰ روز طول می کشد تا شروع به کار کنند.

 

اگر SSRI ها زمان انزال خود را بهبود ندهند، پزشک ممکن است کولومپیامامین ضد افسردگی (Anafranil) را تجویز کند. عوارض جانبی ناخواسته داروهای ضد افسردگی ممکن است شامل تهوع، چرت زدن، خواب آلودگی و کاهش میل جنسی باشد.

 

داروهای ضد درد

ترامادول (Ultram) دارویی است که معمولا برای درمان درد استفاده می شود. این دارو دارای عوارض جانبی است که باعث تاخیر در انزال می شود. عوارض جانبی ناخواسته ممکن است تهوع، سردرد، خواب آلودگی و سرگیجه باشد. این دارو زمانی که SSRI موثر نبوده است تجویز می شود. ترامادول را نمی توان در ترکیب با SSRI استفاده کرد.

 

۵-مهار کننده های فسفودی استراز

بعضی از داروهای مورد استفاده برای درمان اختلال نعوظ مانند سیلدنافیل (ویاگرا، رتیویو)، تادالافیل (Cialis، Adcirca) واروداوافیل (Levitra، Staxyn) نیز ممکن است به انزال زودرس کمک کنند. عوارض جانبی ناخواسته ممکن است شامل سردرد، سوزش صورت و سوء هاضمه باشد. این داروها در ترکیب با SSRI موثرتر هستند.

 

درمان احتمالی آینده

تحقیقات نشان می دهد داروهای متعددی در درمان زودانزالی موثر هستند، اما مطالعات بیشتری لازم است. این داروها عبارتند از:

Dapoxetine. این دارو SSRI است که اغلب به عنوان اولین درمان برای انزال زودرس در کشورهای دیگر استفاده می شود. این دارو در حال حاضر در آزمایشات بالینی در ایالات متحده استفاده می شود.

 

مدافینیل (Provigil). این درمان برای نارکولپسی اختلال خواب است.

سیلوادوزین (Rapaflo). این دارو معمولا درمانی برای افزایش غده پروستات (هیپرپلازی خوش خیم پروستات) است.

 

درمان های خانگی زود انزالی به روش آسان

 

۶- هندوانه

مزیت اصلی این میوه است شل کردن عروق خونی می باشد، اما هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. برای غلبه بر مشکل زودانزالی، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: هندوانه را به قطعات کوچک تبدیل کنید.

 

مرحله ۲: پودر زنجبیل و نمک را بر روی تکه ها بمالید.

مرحله ۳: تکه های هنداونه را بخورید. همچنین می توانید این هنداونه را به سالاد میوه اضافه کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

ماده اصلی که باعث ایجاد تغییر می شود ماده مغذی citrulline است. این جزء می تواند میل جنسی هر فرد را افزایش دهد.

 

۷- مارچوبه

متعلق به گروه خانواده نیلوفرها است و به شدت خواص دارویی آن ارزش دارد. تقریبا تمام قسمت های بدنه مارچوبه خواص دارویی دارند. این گیاه به رنگ بنفش، سبز و سفید است. برای متوقف کردن زودانزالی، مراحل زیر را دنبال کنید:

 

مرحله ۱: دو قاشق چایخوری مارچوبه هندی (پودر ریز) و یک فنجان شیر را مخلوط کنید.

مرحله ۲: مخلوط را روی اجاق گاز بجوشانید. می توانید از شیر گاو استفاده کنید.

 

مرحله ۳: درب را بپوشانید و بگذارید مخلوط به مدت ۱۵ دقیقه جوشانده شود.

مرحله ۴: مخلوط را سه بار در روز بنوشید.

 

 

درمان زود انزالی با ورزش

درمان زود انزالی با تغذیه

 

 

این روش چطور اثر میکند؟

این گیاه به عنوان منبع خوبی از ویتامین ها، پروتئین ها و مواد معدنی ضروری شناخته شده است. این گیاه غنی از ویتامین A، تیامین (B1)، ریبوفلاوین (B2)، اسید پانتوتنیک (B5)، نیاسین (B3)، فولات، B6، ویتامین C، E و K هستند. مواد معدنی موجود در ماروچوبه عبارتند از فسفر، پتاسیم، سلنیوم، روی، منگنز. این گیاه کالری کم است و غنی از فیبر رژیمی است. مقدار روی موجود در بدن برای تولید تستوسترون ضروری است. ویتامین A برای تنظیم هورمون جنسی، پروژسترون و تولید تستوسترون مورد نیاز است.

 

ویتامین ۳B باعث افزایش گردش خون در بدن می شود و سطح کلسترول را کاهش می دهد. ویتامین C می تواند تعداد اسپرم، جریان خون و فشار خون در آلت تناسلی را افزایش دهد (تاثیر ویتامین e بر اسپرم). بنابراین، این گیاه را می توان به عنوان یکی از بهترین داروهای گیاهی برای درمان انزال زودرس انتخاب کرد.

 

شناخته شده است که اگر متابولیسم کامل باشد، تمام عملکردهای بدن به طور معمول انجام می شود. اجزای ضد التهابی عبارتند از پروتوودوسین، دیوسژنین، آسپارینین، ساراساپوژنین، ایزورامنتین. برخی از فلاونوئیدهای موجود در مارچوبه عبارتند از Isorhamnetin، Kaempferol و Asparanin. برای حفظ سلامتی، جذب مواد مغذی برای بدن حیاتی است. کربوهیدرات پیچیده تا زمان رسیدن به روده بزرگ هضم نمی شوند.

 

۸- زعفران

زعفران یک داروی مقوی قوای جنسی است و از این رو می توان برای درمان زودانزالی استفاده شود. برای استفاده از این درمان، مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله ۱: بادام ها را شب در آب خیس کنید.

 

مرحله ۲: روز بعد پوست بادام ها را کنده و آن ها را آسیاب کرده و با یک فنجان شیر گاو داغ مخلوط کنید

مرحله ۳: کمی زعفران، زنجبیل و هل به آن اضافه کنید. هر روز صبح بنوشید

 

این روش چطور اثر میکند؟

زعفران دارای بسیاری از کاروتنوئیدها به شکل لیکوپن، α-کاروتن، β-کاروتن و زاکسانتیین است. این مواد به عنوان آنتی اکسیدان ها عمل می کنند که می توانند در جلوگیری از بیماری های انسان مانند عفونت، سرطان و مدولاتورهای ایمنی کمک کنند. برای درمان زودانزالی، بدن شما نیاز به برخی از مواد معدنی ضروری مانند روی، فسفر، منگنز، آهن، سلنیوم دارد که همه در زعفران وجود دارد. پتاسیم جزء مهمی از مایعات بدن و سلول است. این ماده به تنظیم فشار خون و ضربان قلب کمک می کند. آهن برای افزایش گلبول های قرمز و بسیاری از آنزیم های بدن لازم است.

 

برای داشتن یک زندگی جنسی شاد، بدن شما نیاز به فشار خون طبیعی دارد و برای حفظ آن باید از مصرف بیش از حد سدیم اجتناب کنید. از آنجا که بادام به طور طبیعی دارای مقدار کمی سدیم است، مصرف آن مناسب می باشد.

 

۹- بادام

دارای مواد شیمیایی مانند L-کارنیتین، ریبوفلاوین و فنیل آلانین است که می تواند حافظه و عملکرد عصبی را بهبود بخشد. بادام غنی از ویتامین های A، ۱B، B2، B6 و E می باشد. مواد معدنی موجود در بادام منگنز، مس، منیزیم، پتاسیم، فسفر و کلسیم هستند. فیبر رژیمی موجود در بادام، به هضم و آزادسازی انرژی کمک می کند.

 

۱۰- زنجبیل

ترکیبات اصلی ضد التهابی و آنتی اکسیدان در زنجبیل عبارتند از کورکومین، سالیسیلات، اسید کافئیک، کپسایسین، بتا کاروتن و گینگرول. مواد معدنی که می توانند از انزال زودرس جلوگیری کنند عبارتند از: روی، فسفر، منیزیم، پتاسیم و آهن.

 

۱۱- هل

حاوی منابع ارزشمندی از مواد معدنی مانند منیزیم، کلسیم و پتاسیم است. پتاسیم برای کنترل ضربان قلب، فشار خون و مس برای ارتقای گلبول های قرمز ضروری است. مواد معدنی مانند آهن، منگنز، روی، فسفر، منیزیم و غیره نیز در هل وجود دارد.

 

این چند روش خوب نیست، اگر:

می خواهید وزن کم کنید. مصرف بیش از حد بادام موجب افزایش وزن می شود. همچنین ممکن است باعث یبوست و نفخ شود.

حامله هستید. مقدار زیاد زعفران به دلیل انقباض رحم منجر به سقط جنین می شود. شما دارو برای اختلال دوقطبی مصرف می کنید. می توانید تغییرات روحی را مشاهده کنید. در صورت فشار خون پایین، از مصرف زعفران خودداری کنید یا به پزشک اطلاع دهید.

 

مشکل سنگ صفرا دارید. قبل یا بعد از جراحی توصیه پزشک را دنبال کنید. اگر حامله هستید، نوزاد شیر می دهید، مشکل قلبی یا بیماری دیابت دارید و خون شما رقیق است، از مصرف زنجبیل اجتناب کنید.

 

حامله هستید یا نوزاد شیر می دهید. هل را به مقدار کم مصرف کنید.

 

۱۲- دارچین

از پوست درخت آن تهیه می شود. این پوست معمولا برای مشکلات سرماخوردگی، معده، اسهال و ناراحتی های دستگاه گوارش (GI) مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع، روغن دارچین به طور گسترده ای در لوسیون، صابون، خمیر دندان، لوازم آرایشی و محصولات دارویی استفاده می شود. با این حال، تعداد بسیار کمی می دانند این پوست می تواند اشتها را تحریک کند، گرفتگی عضلات قاعدگی را برطرف کند و از زودانزالی جلوگیری کند و عفونت های ناشی از کرم های انگلی و باکتری را درمان کند. برای متوقف کردن انزال زودرس با کمک دارچین اقدامات زیر را انجام دهید:

 

مرحله ۱: دو قاشق غذاخوری پودر دارچین ارگانیک و پنج قاشق غذاخوری آب را مخلوط کنید.

مرحله ۲: مخلوط را دوبار در روز بعد از غذا مصرف کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

خواص دارویی دارچین سه جزء (سینامیل استات، الکل سینامیل و سینامالدئید) و سایر مواد فرار است. خواص ضد التهابی آن مسئول سطوح پایین اسید آراکیدونیک (از غشای سلولی) هستند. روغنهای فرار موجود در این پوست می تواند باعث کاهش نفخ شود. این ماده جریان خون را افزایش می دهد و بنابراین متابولیسم اشتها را تحریک می کند. خواص ضد قارچ این ماده به عنوان تانن مانع از اسهال می شود. اگر مشکل انزال زودرس به خاطر مشکلات گوارشی رخ داده است، این روش بسیار موثر است.

 

دارچین خوب نیست، اگر:

حامله هستید یا نوزاد شیر می دهید. تحقیقات پزشکی هنوز به طور کامل در این زمینه کار نکرده است.

دیابتی هستید. می توانید از هیپوگلیسمی (کم قند خون) رنج می برید. بنابراین، با احتیاط، سطح قند خون خود را کنترل کنید. داروهای ضد دیابتی احتمالا با پوست دارچین تداخل دارند.

عمل جراحی انجام داده اید. سطح قند خون ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد. لطفا دو هفته قبل یا بعد از جراحی مصرف دارچین را متوقف کنید.

 

۱۳- دانه پیاز سبز

دانه های این ماده برای کاهش نشانه های انزال زودرس مورد استفاده قرار می گیرند. مزیت این گیاه این است که می توان آن را در تمام اقلیم ها رشد داد. این گیاه دارای ویژگی های مناسبی برای غلبه بر مشکل انزال زودرس هستند. در اینجا کاری که باید انجام دهید ذکر شده است:

 

مرحله ۱: برگهای خارجی را تمیز کنید و قطعات سبز که شروع به پوسیدگی می کنند را خارج کنید.

مرحله ۲: سطح بیرونی باید از پوست جدا شود و پیاز تازه و ترد را بردارید.

 

مرحله ۳: می توانید پیاز را به قطعه های کوچک تقسیم کنید و در غذا استفاده کنید.

 

روش جایگزین

مرحله ۱: دانه ها را بشویید و پنج قاشق چای خوری آب بردارید.

مرحله ۲: بگذارید پودر در آب به مدت سه ساعت بماند.

 

مرحله ۳: قبل از غذا، مخلوط را برای جلوگیری از انزال زودرس مصرف کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

دانه های پیاز سبز، مانند پیاز طبیعی، مزایای سلامتی متعددی دارند. Quercetin آنتی اکسیدانی است که دارای خواص ضد التهابی و ضد هیستامین است. کروم موجود در پیاز سبز به بدن کمک می کند که مواد مغذی را ذخیره کند، پروتئین های گلوکز و متابولیسم را مدیریت کند.

 

ویتامین C در آنها به بدن کمک می کند تا با بیماری های چشم مبارزه کند و چین و چروک پوست را کاهش دهد. دیگر مواد معدنی حیاتی آنها شامل پتاسیم، مس، منگنز و فیبر هستند. پتاسیم به تنظیم قلب کمک می کند در حالی که ویتامین C تعداد اسپرم ها را افزایش می دهد، فشار خون را حفظ می کند و خون را برای یک مقاربت جنسی سالم مقاوم می کند. بنابراین، به کاهش مشکلات انزال کمک می کند.

 

۱۴- زنجبیل و عسل

اجداد ما همیشه بر مصرف میوه ها و سبزیجات تأکید داشتند. گرچه علم تا قرن بیستم پیشرفت نکرده بود، آنها می دانستند که مصرف مواد غذایی طبیعی موجب تقویت ایمنی بدن و پیشگیری از بیماری ها می شود.

 

زنجبیل یکی از ادویه های مورد علاقه در بسیاری از دستور العمل های آشپزی است. این مورد برای درمان بیماری های ساده مانند اسهال، کولیک و آرتروز استفاده شده است. زنجبیل همچنین به دلیل توانایی آن برای درمان مشکلات جنسی مانند انزال زودرس، به عنوان یک داروی قوای جنسی شناخته می شود. ترکیب زنجبیل و عسل باعث افزایش میل جنسی، عملکرد و احساسات شهوت انگیز می شود.

 

مرحله ۱: یک قاشق غذاخوری زنجبیل را با عسل مخلوط کنید.

مرحله ۲: هر روز مخلوط برای یک ماه مصرف کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

خواص ضد التهابی و آنتی اکسیدانی زنجبیل به علت حضور مولکول هایی نظیر کافئین، سالیسیلات، کورکومین، کپسایسین، بتا کاروتن، گینگرول و شگاول است. خواص دارویی می تواند باعث کاهش تحریک گوارشی، بزاق و تولید صفرا در صورت نیاز شود.

 

چای زنجبیل می تواند باعث تغییر واکنش بدن شود. در واقع، ضربان قلب سریعتر می شود همچنین، در گردش مناسب خون، سم زدایی، و پاکسازی کمک می کند. افزایش جریان خون منجر به حل مسائل اختلال نعوظ می شود. عسل، در مناطق مختلف، می تواند طعم های مختلف و خواص دارویی داشته باشد.

 

۱۵- جوز هندی

یکی از مواد معروف موجود در خانه های اندونزی ها، جوز هندی است که برای درمان بیماری های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. خواص آروماتیزی این ادویه آن را به عنوان بهترین درمان خانگی برای درمان انزال زودرس تبدیل کرده است.

 

خواص دارویی آن باعث شده است این ادویه در کشورهایی مانند عربستان و مالزی بسیار محبوب باشد. ادویه با مجموعه ای از منافع بهداشتی همراه است، از جمله کمک به درد، مشکلات گوارشی، کاهش انزال زودرس، کمک به سم زدایی بدن، بهبود شرایط دهان و گردش خون در سراسر بدن. می توانید پودر جوز هندی را به سوسیس، سوپ کدو تنبل و غیره اضافه کنید.

 

مرحله ۱: یک و نیم لیتر آب، چند دانه کدو تنبل تمیز، ۲ سیب زمینی رنده شده و ۵ حبه سیر بردارید.

مرحله ۲: آب را بجوشانید.

 

مرحله ۳: بقیه مواد را به آب جوش اضافه کنید.

مرحله ۴: بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد، سپس درب را ببندید.

 

مرحله ۵: سوپ را مصرف کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

روغن های فرار (الکتلیسین، اگنول، سیفرول، میریستیکین) در جوز هندی به آن طعم می دهد. روغن های دیگر که گروه را تشکیل می دهند terpineol، sabinene، cineol، pinene، camphene و لینالول است. جوز هندی دارای برخی از اجزای قوی مانند منگنز، روی، منیزیم، مس، پتاسیم، آهن است.

 

پتاسیم برای تنظیم ضربان قلب و همچنین فشار خون (یک جزء حیاتی از مایعات بدن و سلول) لازم است. مس و منگنز برای تولید آنزیم سوپر اکسید دیسموتاز استفاده می شود که یک آنتی اکسیدان است. روی باعث افزایش صلاحیت جنسی فرد می شود.

 

۱۶- آووکادو

دارای بسیاری از خواص دارویی است. آووکادو در غلبه بر مشکل انزال زودرس بسیار مفید است. دستورالعمل زیر را برای بهترین نتایج امتحان کنید:

مرحله ۱: یک سالاد میوه با میوه های تازه آماده کنید.

 

مرحله ۲: یک کاسه گوجه فرنگی خرد شده، پیاز، آووکادو، آب لیمو و غیره داشته باشید

مرحله ۳: آب پرتقال، نعناع تازه، و دانه های رازیانه را مخلوط کنید.

مرحله ۴: آنها را خوب مخلوط و مصرف کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

این روش مقدار زیادی آنتی اکسیدان (گلوتاتیون) و مواد معدنی دارد. ویتامین E در آنها به رابطه جنسی مرد کمک می کند. مواد معدنی آن شامل روی، ویتامین A، تیامین، ریبوفلاوین، نیاسین، آهن، فسفر و غیره است. مهمترین آن، پتاسیم است که به حفظ الکترولیت ها در عملکردهای بدن انسان کمک می کند. لوتئین و zeaxanthin آنتی اکسیدان هایی هستند که از آب مروارید جلوگیری می کنند.

 

اگر آووکادو را در سالاد مصرف می کنید اطمینان حاصل کنید که تمام مواد مغذی محلول در چربی جذب می شوند. همچنین این ماده حاوی چربی غیرمستقیم (چربی خوب) است. خواص ضد التهابی آووکادو به کاتکین ها، پروکاریدین ها (فلاونوئیدها) و غیره نسبت داده می شود. ویتامین E موجود در آووکادو باعث افزایش شدت ارگاسم می شود.

 

۱۷- خرما

ما را به یاد کشورهای عربی می اندازد. خرما به مشکلات مختلفی مانند مشکلات قلب، یبوست، کم خونی، بروز خفیف اسهال و سرطان شکم کمک می کند. همچنین می تواند برای به دست آوردن وزن استفاده شود. برخی از متخصصان تغذیه معتقدند که مصرف دو خرما در روز می تواند به یک رژیم متعادل منجر شود. با این حال، برای درمان زودرس انزال، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید:

 

مرحله ۱: از خرمای خشک برای صبحانه استفاده کنید یا قبل از رفتن به خواب آنها را با شیر مصرف کنید.

مرحله ۲: آنها را در دستورهای غذایی شیرین استفاده کنید.

 

این روش چطور اثر می کند؟

این میوه غنی از فیبر، مواد معدنی و ویتامین ها است، که مشکلاتی مانند اسهال، یبوست، اختلال عملکرد جنسی و مشکلات معده را درمان میکند. اجزای دارویی که در انزال زودرس کمک می کنند، فلاونوئیدها و استرادیول است که می تواند کیفیت اسپرم را افزایش دهد، وزن تخمک ها را افزایش می دهد و میزان اسپرم را افزایش می دهد. یکی از اجزای خرما، شکر است که به مدت طولانی در طول رابطه جنسی به انرژی فیزیکی تبدیل می شود.

 

۱۸- دانه کدو تنبل

می تواند عملکرد شما را در اتاق خواب افزایش دهد. یکی از مزایای عمده این دانه این است که دارای منیزیم می باشد. منیزیم، ماده معدنی است که به تستوسترون کمک می کند وارد جریان خون شود.

 

مرحله ۱: دانه ها را به درستی تمیز کنید. سپس آنها را زیر نور خورشید خشک کنید.

مرحله ۲: دانه ها را با روغن زیتون سرخ کنید و سپس با نمک و فلفل مخلوط کنید.

 

این روش چطور اثر میکند؟

چربی های غیر اشباع دارای اجزایی هستند که برای جریان خون و قلب مفید هستند و می توانند به شما در کنترل عواطف خود و جلوگیری از انزال زودرس یا اختلال نعوظ کمک کنند.

 

 

آموزش تصویری درمان زود انزالی

درمان های سنتی زود انزالی

 

علل زود انزالی | علت و راه های درمانی موثر

 

منبع : برترین ها / بیتوته
نوشته : دکتر رویا پور قربان متخصص بیماریهای زنان و زایمان
ویراستاری مجدد :دکتر رحمت سخنی از مرکز آموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه
sahand2722.parsiblog

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج