علیرضا جهانبخش ؛ بیوگرافی فوتبالیست جوان و عکس های او همسر و مادرش

مجموعه :گوناگون


علیرضا جهانبخش ؛ بیوگرافی فوتبالیست جوان و عکس های او همسر و مادرش

علیرضا جهانبخش

عکس علیرضا جهانبخش در کنار مادر و همسرش

بیوگرافی کامل علیرضا جهانبخش فوتبالیسا ایرانی

علیرضا جهانبخش جیرنده زاده ۲۰ مرداد سال ۱۳۷۲ در گیلان است و فوتبالیست تیم ملی ایران است.

علیرضا جهانبخش فوتبال را از تیم داماش گیلان اغاز کرد و اکنون در تیم فوتبال ای زد آلکمار مشغول است. او در تیم ملی فوتبال ایران در پست وینگر و هافبک راست بازی می کند.

او در فصل ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به عنوان دومین استعداد در لیگ برتر فوتبال هلند معرفی شد. در سال ۲۰۱۵ او به عنوان بهترین بازیکرن دسته اول لیگ هلند در فصل ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برگزیده شد.

علیرضا جهانبخش در فصل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ با زدن ۲۱ گل آقای گل لیگ هلند شد و به عنوان اولین بازیکن ایرانی لقب گرفت که در اروپا اقای گل می شود.

علیرضا جهانبخش

جهانبخش اهل کدام شهر است؟

ابن بازیکن اصالتی رودباری و گیلانی دارد و در جیرنده متولد شده است ولی بعد از مهاجرت به قزوین د این شهر زندگی کرد.

علیرضا جهانبخش

ازدواج علیرضا جهانبخش

او در حال حاضر مجرد است و همسر ندارد

علیرضا جهانبخش

باشگاه‌های حرفه‌ای که توپ زده

باشگاه داماش

او در سن ۱۸ سالگی و در سال ۱۳۹۰ نخستین بازی خود را برای داماش گیلان در لیگ برتبر فوتبال ایران مقابل مس کرمان به عنوان یکی از جوان ترین بازیکنان داماش تا کنون انجام داده است. در ۴۲ بازی که در لیگ داماش انجام داده است ۱۰ گل به ثمر رسانده است.

علیرضا جهانبخش

باشگاه ان.ئی. سی

فصل ۱۴–۲۰۱۳ در این باشگاه

در تاریخ ۵ خرداد سال ۹۲ جهانبخش با این باشگله در لیگ فوتبال هلند وارد مذاکره شد و بعد از انجام دادن تست پزشکی و گرفتن ویزا و مجوز کار در ۱۱ خرداد سال ۹۲ با قراردادی سه ساله به صورت رسمی به این باشگاه پیوست و نخستین بازی خود را در باربر تیم ار .کی .سی والویک انجام داد. او نخستین گل خود را برای این تیم در مقابل تیم هارکماس بویز در رقابت های جام حذفی فوتبال هلند که با نتیجه ۸ بر هیچ به اتمام رسید زد. در تاریخ ۱ دسامبر ۲۰۱۳ او برای تیمش ۲ گل زد و به پیروزی ۳ بر ۲ تیمش مقابل ای زی آلکار کمک کرد.

علیرضا جهانبخش

فصل ۱۵–۲۰۱۴ در این باشگاه

در بازی افتتاحیه لیگ فوتبال هلند او یک گل  به پی اس وی ایندهون به ثمر رساند و تیمش ۳ بر ۱ پیروز میدان شد. او در ۲۹ اوت ۲ گل زد و دو پاس گل داد و باعث پیروزی ۴ بر ۱ تیمش مقابل هلموند اسپورت شد.

در بازی افتتاحیه لیگ فوتبال هلند جهانبخش یک گل در پیروزی ۳–۱ تیمش در برابر پی‌اس‌وی آیندهوون به ثمر رساند. همچنین در ۲۹ اوت او دو گل به ثم رساند و دو پاس گل در پیروزی ۴–۱ تیمش مقابل تیم هلموند اسپورت ارائه داد. او در این فصل آمار ۱۲ گل و ۱۸ پاس گل از خود بجا گذاشت.[۶] در این فصل جهانبخش به عنوان برترین بازیکن دسته اول لیگ هلند برگزیده و برندهٔ گاو طلایی شد. او دومین خارجی بود که پس از کیسوکه هوندای ژاپنی، این افتخار را کسب می‌کرد.

علیرضا جهانبخش

باشگاه آلکمار

فصل ۱۶–۲۰۱۵ در این باشگاه

او در تاریخ ۳ اوت سال ۲۰۱۵ با یک قرارداد ۵ ساله به ای زد الکار پیوست. او در هفته ۲۱ و ۲۲ در تیم منتخب لیگ هلند قرار گرفت. او در هفته ۲۳ در مقابل هراکلس با یک گل و یک پاس گل بهترین بازیکن زمین شد. او در فصل ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ هلند یک بار توانست جایزه بهترین بازیکن ماه هلند را دریافت کند. علیرضا جهانبخش از باشگاه های ناپولی ایتالیا و لاتزیو نیز پیشنهاد داشته است.

علیرضا جهانبخش

فصل ۱۸–۲۰۱۷ در این باشگاه

در این فصل جهانبخش ۲۱ گل زد و آقای گل لیگ اردیویسه هلند شد و تبدیل به نخستین بازیکن تاریخ فوتبال ایران شد که در لیگ اروپایی به این مهم دست پیدا کرده است.

علیرضا جهانبخش

بازی در تیم‌های ملی

تیم زیر ۲۰ سال 

او در مسابقات فوتبال زیر ۱۹ سال اسیا در سال ۲۰۱۰ در چین در دو دو بازی، بازی کرده است.

تیم امید 

او در تاریخ مارس ۲۰۱۵ برای مقدماتی بازی های المپیک به تیم امید فراخوانده شد و کاپیتان این تیم شد. با حضور جهانبخش در تیم امید انها به مسابقات فوتبال زیر ۲۳ سال اسیا ۲۰۱۶ در قطر راه پیدا کردند.

تیم بزرگسالان

علیرضا جهانبخش اولین بازی ملی خود را در سه شنبه ۲۳ مهر ۹۲ مقابل تایلند در مقدماتی جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ انجام داد و اولین گل ملی خود را در پیروزی ۳–۰ برابر تایلند در ۲۴ آبان ۹۲ به ثمر رساند. جهانبخش توسط کارلوس کی روش به مسابقات جام جهانی ۲۰۱۴ دعوت شد.

همچنین علیرضا جهانبخش در مقدماتی جام جهانی۲۰۱۸ پس از رضا قوچان نژاد موفق به گلزنی در برابر تیم ملی قطر شد.

 

عکس های علیرضا جهانبخش

علیرضا جهانبخش

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج