کتایون ریاحی بازیگر نقش زلیخا ۵۶ ساله شد

کتایون ریاحی بازیگر نقش زلیخا ۵۶ ساله شد

Image result for ‫کتایون ریاحی‬‎

کتایون ریاحی بازیگر مشهور و دوست داشتنی ایرانی به سن ۵۶ سالگی پا گذاشت در حالی‌ که بسیار جوان و شاداب است و کسی باور نمی‌کند که وی ۵۶ ساله باشد. آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود که در ذهن مردم او را به عنوان زلیخا می شناسند.

کتایون ریاحی در خرداد سال ۸۸ طی یاداشتی به سایت سیما،کناره‌ گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.کتایون ریاحی بازیگر کشورمون ۵۶ ساله شد.کتایون ریاحی درسال ۱۳۴۰ به دنیا آمده است و دارای یک فرزند به اسم پوریا میباشد که موسیقیدان و دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی است.

این بازیگر در برنامه فرمول یک حاضر شده بودو جشن تولدی برای وی دراین برنامه گرفته شد.در ادامه تصاویر کتایون ریاحی در تولد ۵۶ سالگی اش را مشاهده میکنید.

کتایون ریاحی در برنامه فرمول یک

Image result for ‫کتایون ریاحی در برنامه فرمول یک‬‎

بخشی از بیوگرافی کتایون ریاحی

کتایون ریاحی (زاده ۱۰ دی ۱۳۴۰، تهران) بازیگر سینما و تلویزیون و مدیرعامل و بنیانگذار بنیاد نیکوکاری کمک، کیش مهر کتایون، است.
وی دارای یک فرزند به نام پوریا می‌باشد که موسیقیدان و دارای تحصیلات آکادمیک در زمینه موسیقی است و اولین آلبوم بی کلام خود را با نام پژواک سکوت به نفع بنیاد نیکوکاری کیش مهر کتایون ساخته‌است، کتایون ریاحی خواهر علیرضا ریاحی از دیگر بازیگران سینما در ایران است.
ریاحی با نویسندگی برای کودکان آغاز و با فیلم «خبرچین» به سینما آمد. اما فیلم در نیمه راه متوقف شد و او برای بازی در فیلم «پاییزان» انتخاب شد. در آن زمان در سینما چندان موفق نبود اما با بازی در مجموعه «پدرسالار» توانست خود را مطرح کند و حضور او در مجموعه‌های «روزهای زندگی» و به‌ویژه مجموعهٔ تلویزیونی «پس از باران» از او چهره‌ای شناخته‌شده ساخت. بازی ریاحی در مجموعه‌های «پس از باران» و «شب دهم» نیز چشمگیر بود.

او پس از پنج سال دوری از سینما با بازی در «شام آخر» مهم‌ترین بازی دوران بازیگری خود را به معرض نمایش گذاشت و برای بازی در همین فیلم نامزد جایزهٔ بهترین بازی نقش اول زن از بیستمین جشنواره فیلم فجر شد.

«این زن حرف نمی‌زند» دیگر فیلمی بود که توانایی‌های کتایون ریاحی را نشان داد. ریاحی برای بازی در این فیلم هم نامزد جایزهٔ از هفتمین جشن خانه سینما شد.
آخرین بازی او در سریال یوسف پیامبر در نقش زلیخا بود. کتایون ریاحی در خرداد ۱۳۸۸ طی یاداشتی به سایت سیمافیلم، کناره‌گیری خود از دنیای بازیگری را اعلام کرد.

فرج‌الله سلحشور کارگردان سریال یوسف پیامبر در گفتگویی در این مورد گفت: خانم ریاحی پس از سریال یوسف پیامبر گفت دیگر نمی‌توانم فضاهای موجود سینما را تحمل کنم و از حرفه بازیگری کناره گیری کرد. چون در فیلم حضرت یوسف مسائل معنوی، آرامش، احترام، حیا و حجاب مطرح بود و وی نمی‌توانست صحنه‌های دیگر را تحمل کند، گفت: دیگر نمی‌خواهم کار کنم و می‌خواهم شیرینی سریال یوسف پیامبر در ذائقه من بماند.

Image result for ‫کتایون ریاحی در یوسف پیامبر‬‎

بازگشت به تلویزیون
او پس از مدت‌ها در سه شنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۵، با برنامه خندوانه به تلویزیون برمی گردد و اعلام می‌کند که می‌تواند کار خود را مجدداً، ادامه دهد.

 

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج