خیانت بین زن و شوهر و بررسی علل آن

Image result for ‫خیانت بین زن و شوهر‬‎

خیانت بین زن و شوهر و بررسی علل آن

شاید برای شما هم این سوال پیش آید كه چرا سرنوشت زندگی‌‌ها این گونه می‌شود و شاید نگران باشید كه نكند، زندگی مشترك شما هم دچار بحران شود یا ترس از شكست در زندگی زناشویی مانع آغاز زندگی مشترك شما شود. می خواهیم در این مطلب علل و عوامل خیانت در بین زن و شوهر را بررسی کنیم.

آمارها و گزارش های روانشناسان و دادگاه های خانواده نشان می دهد در دهه گذشته گرایش به خیانت به همسر در جامعه ما بسیار افزایش یافته است.با بحرانی شدن این مسئله به طرح و ریشه یابی و عللی که در این امر دخیل هستند، پرداخته ایم.

گروهی از افراد متاهل بر این باورند كه مدتی بعد از زندگی مشترك، فضای خانه تكراری و یك‌‌نواخت می‌‌شود و دیگر خبری از شور و شوق اولیه بین زوج‌‌ها وجود ندارد. طبق آمارها ازدواج در بین جوانان كمتر شده و آمار طلاق هم رو به افزایش است.

دكتر احمد حلت معتقد است با رعایت راهكارهایی ساده و یادگیری تكنیك‌های زندگی می‌‌توان زندگی را دوباره احیا كرد و طعم شیرین زندگی را حس كرد.

اگر شما هم دوست دارید، بیشتر درباره این راهكارها بدانید تا با هوشمندی زندگی خود را اداره كنید، با ما همراه باشید و این مطلب را تا انتها بخوانید.

منظور از خیانت رفتاری این است که یکی از همسران به صورت رفتاری و با ارتباط برقرار کردن با شخصی خارج از سیستم خانواده به همسرش خیانت کند که بخش اعظم آن را ارتباط های جنسی تشکیل می دهد و در جامعه ما نیز رایج است.

خبری از ازدواج نیست
اكثر جوان‌‌ها این روزها از ازدواج فراری‌‌اند و حاضر نیستند تن به زندگی مشترك دهند. بهتر است بگوییم از پذیرش بار مسوولیت شانه خالی می‌كنند و به عبارتی تعهدستیز شده‌‌اند.

امروزه برخی از جوانان ترجیح می‌دهند، دوستی‌ای را كه در آن نیازی به پذیرش تعهد ندارند ادامه دهند؛ شاید همین دوستی، مانع پذیرش مسوولیت از جانب آنان می‌شود. بهتر است دختران قبل از ازدواج با پسران وارد رابطه صمیمی نشوند.

فراموش نكنید كه هورمون‌ها و روابط جنسی بعد از شش ماه عادی می‌شوند و شروع رابطه صمیمانه مانع می‌شود تا شما بتوانید عیوب طرف مقابل را تشخیص دهید.

از طرفی بعد از گذشت زمان و یكنواخت شدن شرایط، پسران بدون دردسر رابطه جدیدی را آغاز می‌كنند. البته باید اضافه كنم كه تنوع و شیطنت بیش از اندازه در ادامه باعث بروز مشكلات روانی می‌شود و فرد را با مشكلاتی رو به رو می‌كند.

وقتی بین زوج ها روابط محبت آمیز، عاطفی و هیجانی کم می شود و دیگر خبری از احساس شور و عشق اولیه نیست، در این زمان ممکن است یکی از زوج ها وارد رابطه خیانت آمیز شود.

Image result for ‫خیانت بین زن و شوهر‬‎

حرف بزنید تا زندگی‌تان بیمه شود
با همسرتان سخن بگویید، اگر تنها روزی بیست دقیقه با همسرتان صحبت كنید، هیچگاه زندگی‌‌تان به بن‌‌بست نخواهد رسید. آمار نشان می‌دهد، اغلب زوجین بعد از ده دقیقه صحبت كردن با یكدیگر كارشان به جر و بحث و دعوا می‌‌كشد.

زندگی شما مهم‌‌تر از سریال‌‌های تلویزیونی، تلگرام و اخبار است. شنونده درد و دل‌های همسرتان باشید و درباره ناراحتی خود با او سخن بگویید. می‌توانید با حركات ساده سر نشان تایید بر حرف‌‌های او بزنید، لبخند بزنید، به او نگاه كنید و بگذارید بفهمد كه حرف‌هایش برای شما مهم است.

ویرجینیا ساتین، روانشناس می‌‌گوید:« تنها با شنیدن نحوه صحبت كردن دو زوج می‌‌توانم تشخیص دهم كه این دو زوج چگونه آینده‌‌ای در زندگی مشترك خود تجربه خواهند كرد.»

تفاوت‌‌های هركس را بپذیرید
با آغوش باز پذیرای ویژگی‌‌های اخلاقی همسرتان باشید. اگر بپذیرید كه همسرتان هم حق دارد متفاوت باشد، زندگی شما زیباتر می‌شود. شما نمی‌‌توانید همسرتان را تغییر دهید و از او فرد دیگری بسازید.

حتی خواهرها و برادرها كه در یك خانه و خانواده رشد پیدا می‌كنند، متفاوت هستند. پس چگونه توقع دارید كه همسر شما مانند شما فكر كند. با پذیرش این نكته درگیری‌‌های شما كمتر می‌شود.

توپ و تفنگ‌‌ها را پنهان كنید
قانون چهار دال را فراموش نكنید: « د‌اغ د‌‌‌‌عوا‌ی‌تان را به د‌ل د‌یگران بگذارید. » این نكته ضروری را فراموش نكنید كه نباید جلوی چشم دیگران خصوصا كودكان دلبندتان با یكدیگر بحث و دعوا كنید.

اختلاف‌نظرها را بگذارید برای بعد از ‌مهمانی. اگر از دست همسرتان ناراحت هستید، در جمع دعوا نكنید. تنها لبخند بزنید و بعد از اینكه تنها شدید، هرچه‌‌قدر كه دل‌‌تان خواست فریاد بزنید!

بگذارید عشق در بزند
تحقیقات نشان داده است كه تنها ۱۲ درصد علت خیانت در بین مردان كمبودهای جنسی است و در ۸۸ درصد مشكلات دیگر دخیل است. زنان و مردانی كه وارد رابطه فرازناشویی می‌‌شوند، در بهترین ساعات و زمان‌‌ها یكدیگر را ملاقات می‌كنند؛

زیباترین لباس‌‌های خود را می‌‌پوشند و خوشبوترین عطرها را به خودشان می‌زنند و همین رفتارها باعث می‌‌شود كه دو نفر از این رابطه لذت ببرند و با مقایسه‌ای ساده با زندگی زناشویی خود این لحظات را به همسرشان ترجیح دهند.

اگر دوست ندارید همسرتان به شما خیانت كند، آراسته باشید و برای رابطه خود وقت بگذارید. خلاقیت به خرج دهید، بهترین غذاها را آماده كنید و زیباترین ضیافت را برای همسرتان آماده كنید، در ساعات خوش به او تلفن كنید و او را به ‌مهمانی دعوت كنید.

با همین كارهای ساده و البته شیرین می‌‌توانید كانون زندگی خود را گرم‌‌تر و پایدار‌تر كنید.

زمانی که مردان در گذشته خیانت می کردند، زنانشان برای مقابله با نارضایتی شوهر، خود را وقف امور خانوادهمی کردندو از این طریق تحملشان را بالا می آوردند و پیش خود می گفتند واقعیت زندگی همین است، مردان همه اینگونه اند اما امروزه با توجه به اطلاعاتی که از رسانه های مختلف کسب کرده اند و اینکه در جامعه حضوری پررنگ دارند، درصدد تغییر تابوهای گذشته برآمده اند. برنامه های تلویزیونی ماهواره نیز به این وضعیت دامن زده است. این برنامه ها که معمولا با توجه به فرهنگ های کشور دیگر است، برای بالا بردن جذابیت و هیجان، به پخش فیلم و سریال هایی می پردازند که تمرکز اصلی بر روی خیانت است، همه به هم خیانت می کنند و هیچ اتفاقی نمی افتد و تبعاتی نیز ندارد و نشان دادن اینگونه از برنامه ها سبب می شود خیانت، زشتی خود را در خانواده از دست بدهد

Related image

خیانت تلخ است
برخی از مردان بر این باورند كه با داشتن رابطه‌‌ای دیگر در كنار زندگی خود و كمی شیطنت می‌‌توانند راحت‌‌تر مشكلات زندگی را تحمل كنند و حتی رفتار بهتری با همسرشان داشته باشند.

آنان معتقدند كه گذراندن وقت با شخص دیگر به آنان كمك می‌كند تا با شادابی بیشتری نزد خانواده خود بازگردند و رفتار بهتری با همسر و فرزندان خود داشته‌ باشند.

واقعیت ماجرا این است كه برخی از مردان خیانتكار به علت عذاب وجدان نسبت به همسرشان بیشتر به او رسیدگی می‌كنند اما باید به این مردان گفت كه راه آنان اشتباه است؛ چیدن گل‌‌های متفاوت همیشه بی‌‌خطر نیست و گاه خار این گل‌‌های رنگارنگ به آنان آسیب می‌‌زند.

خارج شدن از روابط خارج زناشویی همیشه ساده نیست و گاه آقایی كه تصور می‌كرد، با زرنگی و بدون لطمه زدن به كانون خانواده خود تنها ساعات خوشی را داشته ‌است، نمی‌تواند روابط خود را كنترل كند و دچار مشكلات زیادی می‌شود.

این روابط گاه چنان بدون علامت، مهم و بزرگ می‌شوند كه حتی تا ازدواج دوم هم پیش می‌روند و در نهایت هم نه‌تنها كمكی به آرامش زندگی او نمی‌كند و آرامش اولیه زندگی او را نیز نابود می‌كند.

پس زندگی خود و فرزندان‌تان را به خطر نیندازید، بهتر است زندگی خود را با تكنیك‌های كاربردی بهبود ببخشید و دنبال لذت‌های آنی نباشید و با بهبود روابط خود با همسرتان از كنار هم بودن لذت ببرید.

غار تنهایی مردان را بشناسید
جان‌‌گری، روانشناس می‌‌گوید: «در گذشته مردان در ساعاتی به غار می‌‌رفتند و به آتش خیره می‌‌شدند، تا كمی آرام شوند. امروزه نیز مردان بعد از انجام كارهای روزانه نیاز دارند تا ساعاتی را به غار تنهایی خود بروند.

همسرتان بعد از طی كردن روزی پردردسر به ساعاتی احتیاج دارد تا انرژی از دست رفته خود را به دست بیاورد؛ به او فرصت داده، اجازه دهید بعد از یك روز كاری ساعتی را در تنهایی خود باشد، كمی روزنامه بخواند و تلویزیون تماشا كند.

فقط كافی است زمانی كه به منزل می‌آید با سینی چای یا پذیرایی ساده كمی او را به حال خودش بگذارید، در ازای این خدمت كوچك و بعد از گذشت زمانی كوتاه شما می‌‌توانید لحظات شادی را با همسرتان سپری كنید و او را با انرژی بیشتری كنار خود احساس كنید.

نکته
یكدیگر را ببینید. توجه به همسرتان می‌‌تواند شادی را به زندگی شما بازگرداند و مانع خیانت‌‌های زناشویی شود. خصوصا آقایان باید نسبت به تغییرات ظاهری همسر خود دقیق باشند. به ظاهر همسرتان نگاه كنید و اگر كوچك‌ترین تغییری در چهره‌ یا موهای او دیدید با شوق و ذوق فراوان به او ابراز كنید.ول اینکه زن و مرد باید در انتخاب همسر دقت کنند و فقط بر اساس یک بعد مانند زیبایی یا پول ازدواج نکنند چرا که در طول زمان این ابعاد در نظر زن و شوهر عادی می شود. پس باید حتما یکسری اصول در انتخاب شریک زندگی شان در نظر بگیرند. دوم اینکه زمانی که زن و شوهر ازدواج کردند نباید فکر کنند حالا همه چیز درست است. زندگی مشترک نیاز به توجه و تقویت دارد. ازدواج مانند گیاهی است که باید به آن رسید تا رشد پیدا کند. وقتی دختر و پسر با یکدیگر ازدواج کردند مثل آن است نهالی را کاشته باشند و اگر آبیاری نشود، خشک می شود. توصیه ام این است که افراد پس از ازدواج خاطرات خوب خود را با یکدیگر مرور کنند و اینکه ازدواجشان براساس عشق و علاقه بوده است همیشه زنده نگهدارند

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج