جملاتی که خانم ها نباید به شوهرشان بگویند

جملاتی که خانم ها نباید به شوهرشان بگویند

Image result for ‫همسرداری و ازدواج‬‎

 

جملاتی که خانم ها نباید به شوهرشان بگویند
بعضی از جملات هستند که زنها نباید در زندگی به شوهرشان بگویند وگرنه وضعیت کاملا منفی پیش خواهد رفت و زندگی در خطر خواهد افتاد. در زندگی زناشویی هرگز نباید زن و شوهر به یک دیگر دروغ بگویند و همیشه ودر همه ی حال باید با یک دیگر رو راست باشند. ولی با این حال یکسری موارد هستند

که اگر راست آنها رابه همسرتان بگویید میتواند به رابطه زناشویی تان آسيب وارد کند. این جمله به معنای آغاز دروغگویی در زندگی زناشویی تان نیست، بلکه ما بشما میگوییم لزومی ندارد این موارد رابه همسرتان بگویید.در زندگی زناشویی هم، مثل همه ی موارد دیگر، بدون شک راست باید گفت و جز راست نباید گفت.

این درست؛ اما هر راست را باید گفت؟ بنا بر این گزارش، بعضی روان شناسان معتقدند، زن باید از بعضی از سخنان راست که شوهرش را آزرده خاطر میکند بپرهیزد. ۴ مورد از این راست هاي شوهر اذيت بدین قرار است.

از مادرت منتفرم
ممکن است به علت یکسری اختلاف نظرهایی که همیشه بین عروس و مادر شوهر وجوددارد شما میانه خوبی با مادر همسرتان نداشته باشید. اما علت ندارد این جمله را بر زبان آورید. گفتن این جمله مثل زدن تیری به قلب همسرتان است. هر چه باشد آن زن مادرش است. این چالش تقریباً در مورد تمام خانواده درجه یک مردان صدق می‌کند.

از ازدواج با تو پشیمانم
پستی و بلندی در هر زندگی زناشویی اي وجوددارد و عاشق ترین زوجین هم مممکن است اختلافاتی با یک دیگر داشته باشند. اگر شما هم با همسرتان دعوا کرده‌اید، حتی در بدترین شرایط این جمله را بر زبان نیاورید، زیرا در آن لحظه شما فقط خشمگین هستید. « مگر در مواردی که همسرتان مشکلی جدی و بزرگی مثل خیانت، اعتیاد و … داشته باشد. که دراین موارد هم باز مشکل حل شدنی است »

فلان پسر را می‌بینی، او قبلا خواستگار من بود
گفتن این جمله به شوهرتان مثل این حرف است که شما هنوز هم می‌خواهید با آن پسر ازدواج کنید و این بدترین چیز برای یک مرد است. فراموش نکنید شما دیگر یک زن متاهل هستید و باید یکسری موارد را دیگر فراموش کنید

خواستگار قبلی من وضعیت مالی خوبی داشت
این جمله هم مثل جمله قبلی یکی از جمله هاي سمی در زندگی زناشویی است که می‌تواند اعتماد به نفس همسرتان را ویران کند. بازهم میگوییم که شما وقتی ازدواج کرده‌اید دیگر نباید به رويدادها گذشته فکر کنید.

بله، من به ارگاسم رسیدم (در حالیکه به ارگاسم نرسیده اید)
دروغ گفتن هرگز ایده خوبی نیست، مخصوصا وقتی که وارد رابطه جنسی شده اید. فورد می گوید، “تعریف نزدیکی میان زن و مرد این است که اجازه می دهید فرد دیگری حساسیت های شما را ببیند”. وقتی تظاهر می کنید که از رابطه جنسی خود لذت می برید، شاید با خود فکر می کنید که به احساسات همسر خود احترام می گذارید، اما در واقع با نداشتن صداقت به او خیانت می کنید. شما نباید او را احمق فرض کنید: اگر او از شما معمولا در این مورد سوال می پرسد بدین معنی است که به شما مشکوک شده است و احساس می کند که چیز اشتباهی اتفاق می افتد. فورد پیشنهاد می کند وقتی می خواهید این موضوع را با همسر خود در میان بگذارید، با این جمله مثبت شروع کنید:” از محبتی که نسبت به من داری، قدردانی می کنم.” سپس، در زمانیکه هر دو در محیطی خارج از تختخواب هستید، کارهایی انجام دهید که همانند رابطه جنسی لذت ببرید و باید بدانید برای اینکه دفعه بعد از رابطه جنسی خود لذت ببرید، نباید از گفتن این حرفتان به او خجالت بکشید. بر جملاتی تاکید کنید که شما و همسرتان در رابطه جنسی می توانید باهم انجام دهید و از وجود هم لذت ببرید، شما بدون فریب دادن همسرتان، به احساسات او احترام خواهید گذاشت.

تو کاملا شبیه پدرت هستی
جولی ارولو Julie Orlov روان درمانگر و سخنگو و نویسنده کتاب مسیری به سمت عشق می گوید، “گفتن این جمله ممنوع است”. این جمله ناخوشایند است و با گفتن این جمله، فقط همسر خود را تحقیر می کنید و او با خود فکر خواهد کرد که ممکن است بدترین ویژگی های خانواده خود را به ارث برده باشد. اگر با چنین جمله ای از همسر خود انتقاد کنید، در مورد کاری که انجام می دهید، عمیقا فکر کنید و دیگر از این جمله استفاده نکنید” شاید پدر شوهر شما مردی بوده است که هرگز به نظافت خود اهمیت نمی داده است و همسر شما عادت داشته باشد ظرف های کثیف را تمیز کند و در نظافت خانه نیز به شما کمک کند. بر طبق گفته های فورد، باید از توهین کردن به همسر خود پرهیز کنید و درخواست معقولانه ای از او داشته باشید، مانند:” عزیزم، وقتی خوردن ساندویچ ات رو تموم کردی، میشه ظرف ها رو داخل سینک ظرفشویی بزاری؟” با این روش، می توانید بدون اینکه به احساسات او صدمه ای وارد کنید، به اهدف خود برسید.

پس کی می خوای یه شغل جدید پیدا کنی؟
اولا، به این فکر کنید که چرا می خواهید همسرتان شغل جدیدی پیدا کند. آیا به خاطر اینکه زمان زیادی را به دور از خانه سپری می کند ناراحت هستید؟ آیا فکر می کنید که درآمد او برای زندگی کافی نیست؟ قبل از اینکه حرفی بزنید که باعث ناراحتی او شود، در مورد مسئله ای که می خواهید با او در میان بگذارید کاملا فکر کنید. مخصوصا دقت کنید که توانایی او برای حمایت از شما و بچه ها را نادیده نگیرید. فورد می گوید:” اگر بخواهیم بدانیم یک مرد چقدر خودش را مورد ارزیابی قرار می دهد، به میزان مراقبت از خانواده اش نگاه کنید. بنابراین، توهین کردن به او در این زمینه حساس می تواند به طور جدی به رابطه شما آسیب برساند. برای جلوگیری از این کار، برخی مواقع با او در مورد شغل خود، جاه طلبی های شغلی و نگرانی ها در مورد بودجه با او صحبت کنید. اگر در مورد میزان درآمد او ناراحت هستید، بهتر است در مورد سبک زندگی خود و اینکه چگونه می خواهید زندگی کنید، با او صحبت کنید.” هدف از این کار این است که او را برای خلق زندگی که هر دوی تان می خواهید، علاقه مند کنید.

فقط برو—خودم آن را انجام خواهم داد!

مادرم به من گفته بود که تو این کار را انجام می دهی!
اگر چه، نباید هرگز به دیگران اجازه دهید تا بر رابطه شما فرمانروایی کنند، اما اگر مساله ای وجود دارد که مادرتان شما را متوجه آن کرده، در مورد اینکه چگونه آن را به همسر خود بگویید فکر کنید. اورلو می گوید،” شاید مادر شما می گوید که همسرتان خسیس است، بدون اینکه او را ناراحت کنید تا وارد بحث نگرانی در مورد پول شوید، این جمله را بگویید که ” چرا کاری انجام می دهید که به نظر برسد برای خرید چیزهایی که برای زندگی ضروری است بی میل هستی. زبان خود را کنترل کنید و هر حرفی را قبل از اینکه به زبان بیاورید در ذهن خود یکبار مرور کنید و در انتها، پیدا کردن یک راه حل نسبت به گفتن کلمات ناراحت کننده و ناخوشایند، به شما کمک می کند تا احساس بهتری داشته باشید.

فقط برو—خودم آن را انجام خواهم داد!
این جمله به دو روش می تواند همسر شما را ناراحت کند. اولا، یکی از نیازهای اساسی همسر شما این است که از شما مراقبت کند و پشتیبان شما در خانه باشد. دوما، هر فرد بزرگسالی با شنیدن این جمله احساس تحقیر شدن خواهد کرد. فورد می گوید، اگر اغلب اوقات این جمله را تکرار می کنید، پس همسر شما این فکر را می کند،” من هرگز نمی توانم کار درستی انجام دهم یا نمی توانم کاری انجام دهم که بتوانم او را خوشحال کنم.” بهتر است دیگر این جمله را نگویید. اگر او در حال انجام دادن کاری است و شما فکر می کنید که اشتباه انجام می دهد، کمی منتظر بمانید و ببینید واقعا چه اتفاقی می افتد، فقط به یاد داشته باشید که چون او کاری را به صورت متفاوتی نسبت به شما انجام می دهد، پس به این معنا نیست که آن کار را اشتباه انجام می دهد. اگر احساس می کنید که به خودش یا فرد دیگری آسیب می رساند، با مهربانی جلوی انجام آن را بگیرید. اما اگر دارد ماشین لباسشویی را به روش دیگری روشن می کند چه؟ بگذارید روشن کند.

تو همیشه…. (جای خالی را پر کنید) یا تو هیچ وقت….(جای خالی را پر کنید)
فورد می گوید،” دو عبارت وجود دارد که توصیه می کنم هرگز در مورد همسرتان از آنها استفاده نکنید، چون این دو عبارت، تاثیر منفی می گذارند.” فورد پیشنها می کند این جملات را بگویید،” وقتی تو با ماشین خالی از بنزین به خانه می آیی، احساس می کنم به نفر بعدی که باید با این ماشین رانندگی کند، اهمیت نمی دهی که معمولا آن فرد من هستم.” سپس این جمله را بگویید، “آیا مایلی…”. اکثر مردان تمایل به کاری دارند که بتوانند شما را خوشحال کنند.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج