تثبیت آرایش در هوای گرم و جلوگیری از خراب شدن آن

Image result for ‫خراب شدن آرایش در هوای گرم‬‎

تثبیت آرایش در هوای گرم و جلوگیری از خراب شدن آن

با گرم شدن هوا و تعریق و حرارت باعث پاک شدن آرایش که روی صورت انجام داده اید می شود،وزیبایی به خطر خواهد افتاد یا باید برای تجدید آن مدام به جلوی آینه بروید. حتما شما هم دوست دارید وقتی به زیبایی خود را آرایش کرده اید تا پایان روز به همان شکل باقی بماند، اما در هوای گرم با گذشت چند ساعت متوجه می‌شوید آرایش روی صورتتان پاک یا خراب شده هست.

گرمای هوا گاهی باعث ذوب شدن و خراب شدن آرایش روی صورت میشود. آیا دوست دارید بدانید چطور میتوانید بر این مشکل چیره شوید؟

برای اینکه از شل شدن پوستتان در اثر گرما جلوگیری کنید بهتر است به صورتتان آب سرد و خنک بزنید و حتما قبل از میکاپ و آرایش و همینطور بعد از پاک کردن آن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید که هر چه این کار را بیشتر انجام دهید به شادابی پوست کمک کرده و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

درهوای گرم آرایش و میکاپ شما حتی بسیارملایم و کم، با عرق کردن چندان ماندگاری و دوام نداشته باشد برای همین بهتر است در این هوای گرم از لوازم آرایشی که مناسب آن بوده و به ماندگاری و دوام آرایش شما کمک می‌کند استفاده کنید. لذا پس از خشک شدن کامل صورت حتما و حتما از کرم ضد آفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید. صبر کنید تا ضد آفتابتان کاملا جذب شود .

رای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن لبها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کرده و پس از کشیدن دور لب خوب رنگ مداد را روی لبها پخش کنید و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده نمایید .

کرم هاي پایه آرایشی را فراموش نکنید چه بخواهید آرایش ساده اي در طول روز داشته باشید چه بخواهید آرایشی سنگین تر برای یک میهمانی، بهره گیری از پرایمرها زیر آرایش چند فایده دارد. پرایمرها از خراب شدن زودهنگام آرایش شما جلوگیري میکنند. پرایمر پایه آرایش را برای شما فراهم می‌کنند. اگر پوست چربی دارید و زود به زود عرق می‌کنید

حتما یک لایه پرایمر اکثر به ناحیه پیشانی و خط روی بینی بزنید. از پرایمر مات برای تابستان بهره گیری کنید که باعث براق شدن چهره نشود و حالت طبیعی صورتتان را از بین نبرد.

Related image

سبک آرایش کنید و وقتی هوای بیرون به قدری گرم هست که احساس میکنید همه ي چیز اطرافتان را ذوب میکند! داشتن چند لایه آرایش به شما کمکی نمی‌کند . پس بهتر هست از مواد آرایشی بهره گیری کنید که سبک تر میباشند و نیازی نیست چند لایه از آن ها بزنید تا به خوبی پوست شما را پوشش دهد.

در انتها اسپری تثیبت کننده آرایش بزنید تعداد زیادی از هنرپیشه هایي که روی فرش قرمز می‌آیند از این اسپری ها برای اثبات ماندن آرایش بهره گیری میکنند، شما نیز میتوانند همانند یک فرد سرشناس، آرایشی داشته باشد که ساعتها روی پوستتان بماند. اسپری را با فاصله از صورت بگیرید و با مراقبت از این که اسپری وارد چشمتان نشود، روی پوست اسپری کنید. حالا دیگر نیازی نیست نگران پایین آمدن آرایشتان در گرما شوید.

از محصولات ضد آب بهره گیری کنید چه کرم پودر می‌زنید چه ریمل، برای ماندگاری اکثر از ضد آب ها بهره گیری کنید. این محصولات میتوانند تا ساعتها روی صورت شما بمانند و مخصوص زمانهایی هست که شما نمیخواهید زود آرایشتان را پاک کنید. یا در هوای گرم به میهمانی میروید. با بهره گیری از ضد آب ها دیگر نیازی نیست نگران گرما و خراب شدن آرایشتان باشید.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج