ماجرای قتل پرونده حمید صفت خواننده مشهور رپ

پرونده قتل حمید صفت خواننده مشهور به کجا رسید

ماجرای قتل پرونده حمید صفت خواننده مشهور رپ

حمید صفت یکی از خوانندگان مشهور رپ کشور است.او به اتهام قتل شوهر مادرش دستگیر شده است. نام کامل او حمیدرضا امیری صفت سبک خوانندگی او رپ اعتراضی فارسی است او در مرداد ماه ۱۳۷۲ در تهران به دنیا آمد. شهرت او به دلیل سرودن شعر چ در وصف شهید مصطفی چمران و آهنگ های او بوده است که این آهنگ ها غالبا به مشکلات اجتماعی اشاره دارد و گاها اشاراتی سیاسی داشته است.پدر مادر حمید صفت در سن کودکی حمید صفت از هم طلاق گرفتند و در سال ۱۳۸۴ مادر او با مردی به نام هوشنگ ازدواج کرد.او قرار بود در نمایش لامبورگینی اثر سیامک صفدری نقش بازی کند که به دلیل اینکه رپر ها در ایران اجازه فعالیت ندارند فقط توانست یک شب بر روی صحنه برود.در ۲۲ مرداد ۱۳۹۶ بود که حمید صفت اعتراف کرد که ناپدری خود را به قتل رسانده است وبه اتهام قتل عمد بازداشت شد.او هم اکنون در زندان رجایی شهر محبوس است.او گفته است که هوشنگ ناپدری او مردی تندخو بوده است که مادرش را کتک می زده است. طبق گزارش پزشکی فانونی ظاهرا پدر خوتنده صفت در اثر برخورد یک جسم سخت به ناحیه گیج گاه فوت مرده است.پس از ماجرای این قتل اولیای دم هوشنگ از صفت و مادرش شکایت کردند و شرط بخشش صفت را به گفتن حقیقت در مورد قتل اعلام کردند.پس از بازداشت وی برخی سایت ها و خبرگزاری ها خبر های ضد و نقیضی مطرح شده است که برخی از آن ها صحیح و برخی شایعه بوده است. در ادامه مطلب به بررسی پرونده حمید صفت و مسائل پیرامون آن اشاره کرده ایم و صحبت های او و مادرش در مورد قتل هوشنگ را مورد بررسی قرار می دهیم.

Image result for ‫قتل حمید صفت‬‎

 

پرونده قتل حمید صفت در کمیسیون پزشکی قانونی
به گزارش گروه اجتماعی برنا ؛ سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از ارجاع پرونده «حمید صفت» به کمیسیون پزشکی قانونی خبر داد.

محمد شهریاری گفت :پرونده قتل حمید صفت جهت بررسی علت دقیق مرگ ناپدری این خواننده به کمیسیون پزشکی قانونی ارجاع شده است.

بر اساس این گزارش، قاضی شهریاری ۲۲ شهریور ماه سال جاری در گفت وگو با یکی از خبرگزاری معتبر گفته بود که حمید صفت از زندان به دادسرای جنایی تهران منتقل و علت مرگ ناپدری‌اش به وی اعلام شد. اولیای دم مقتول برای حمید صفت به خاطر قتل پدرشان درخواست قصاص کردند و از مادر این خواننده رپ هم شکایت کردند.

مسعود قادی پاشا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران ۱۹ شهریور ماه نیز گفته بود که نتیجه آزمایش‌های پزشکی قانونی پیرامون علت فوت ناپدری «حمید صفت» مشخص شده است و نتیجه به مرجع قضایی اعلام می‌شود.

محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی ۲۸ مرداد ماه سال جاری از تشکیل پرونده برای «حمیدرضا صفت» خواننده رپ به اتهام قتل و انجام تحقیقات در این خصوص خبر داد و گفته بود که این خواننده به ارتکاب جنایت و قتل همسر مادرش با انگیزه حمایت از مادر خود اعتراف کرده و دو، سه روز پیش متهم با ناپدری خود درگیر شد و روز ۲۸ مرداد ماه ناپدری اش در بیمارستان فوت کرد. متهم اکنون در بازداشت موقت است و وی مرتکب قتل عمد شده است.

Related image

 

رسیدگی به پرونده خواننده سرشناس حدود ۴ ماه طول می کشد
وکیل حمید رضا صفت خواننده ، درخصوص چگونگی رسیدگی به پرونده قتل حمید صفت گفت:

هنوز تحقیقات مقدماتی در خصوص پرونده قتل حمید صفت انجام نشده است،پس از تحقیقات مقدماتی ، تصمیم گیری قضایی آغاز خواهد شد.

اتهام ایشان به دلیل اینکه در محل ضرب وجرح حضور داشتند قتل عمد است .اما چون اقدام کشنده ای انجام ندادند واز وسیله ای نیز استفاده نکردند و پدر خوانده ایشان نیز از قبل دچار کسالت بودند لذا باید درخصوص این اتهام رسیدگی دقیق تری صورت گیرد.

وی در پاسخ به این پرسش چرا اتهام قتل عمد بر حمید صفت زده شده است ادامه داد:

تا مادامیکه مدارکی دال بر رد قتل عمد ارائه نشود ایشان همچنان متهم به قتل عمد هستند.البته باید گفته شود آقای صفت ناخواسته وارد یک درگیری خانوادگی شده وکسالت پدر خوانده ایشان که شامل بیماری قند و بیماری قلبی نیز می تواند مزید بر علت شده باشد.

امجدی با اشاره به اینکه روند رسیدگی به پرونده قتل حمید صفت ممکن است حداقل ۴ ماه بطول بینجامد گفت:

فعلا امکان آزادی آقای صفت با وثیقه وجود ندارد ایشان همچنان در بازداشت موقت بسر می برند تا تحقیقات پزشکی قانونی و اظهارات شهود اعلام شود آن وقت بازپرس پرونده تصمیم گیری می کنند.

وکیل حمیدرضا امجد همچنین از حضور برادر مقتول وسفرش از آلمان به تهران به عنوان اولیای دم خبرداد.

شرط بخشش حمید صفت
اولیای دم پرونده مرگ پیرمرد در درگیری با خواننده رپ، با مراجعه به دادسرا اعلام کردند در صورتی که حمیدرضا واقعیت را بگوید، درباره بخشش او تصمیم گیری می کنند. آنها از مادر این خواننده نیز شکایت کردند.حمید صفت

حمیدرضا ۲۴ ساله و خواننده رپ، ۲۴ مرداد امسال در جریان درگیری با شوهر مادرش در خانه خیابان ملاصدرا، منجر به مرگ وی شد.

با وقوع این جنایت و تشکیل پرونده قضایی در شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران، با دستور بازپرس سجاد منافی آذر، حمیدرضا به اتهام قتل عمد بازداشت شد.

او در جریان تحقیقات قضایی ـ پلیسی اعلام کرد بود، زمانی که متوجه شد درگیری و دعوا میان مادرش و شوهر او رخ داده برای ترساندن پیرمرد به خانه او رفته که با وی درگیر شده و منجر به مرگ پیرمرد شده است.

دیروز این خواننده رپ برای ادامه تحقیقات به شعبه سوم بازپرسی دادسرای جنایی تهران منتقل و مورد تحقیقات قرار گرفت و این بار هم اعلام کرد ناخواسته باعث مرگ شوهر مادرش شده است.

او به قاضی پرونده گفت:من با شوهر مادرم رابطه خوبی داشتم، اما وی کمی با مادرم بدرفتاری می کرد. آن روز زمانی که متوجه شدم دوباره با مادرم درگیر شده و کتکش زده، ناراحت شدم و برای ترساندن وی به خانه آنها رفتم که میان ما درگیری رخ داد و نفهمیدم چطور شد که شوهر مادرم حالش بد شده و با انتقال به بیمارستان بعد از سه روز فوت کرد.

وی افزود:من قصد نداشتم او بمیرد. خیلی پشیمانم و می خواستم فقط او بترسد. از فرزندان این مرد می خواهم که شرایط مرا درک کنند. من هم یک پسرم و زمانی که متوجه شدم مادرم را شوهرش کتک زده، خیلی ناراحت شدم. نمی توانستم قبول کنم که او مادرم را کتک بزند. کار من خیلی اشتباه بود و نباید با پدرشان درگیر می شدم. سهیل ـ یکی از پسران مقتول ـ خودش هم می دانست پدرش با مادرم دعوا می کند و او را کتک می زند.

متهم به قتل ادامه داد:از روزی که بازداشت شده ام، برخی سایت ها و خبرگزاری ها مطالب غیرواقعی به نقل از مادرم و دیگر اعضای خانواده ام مطرح کرده اند که همگی دروغ است و آنها با خبرگزاری و سایت های خبری حرفی نزده اند. حرف هایی به دروغ از طرف خانواده ام نقل شده که همین باعث شده آبروی آنها بیشتر برود و همچنین باعث ناراحتی خانواده مقتول شود. سایت ها به دروغ مطلبی منتشر می کنند که همین کارهای اشتباهشان باعث می شود من یک گام به اعدام نزدیک شوم. حتی از خانواده ام شنیده ام در سایت ها نقل شده که علی دایی برایم وثیقه گذاشته و باعث آزادی ام شده که این حرف ها دروغ است و من در بازداشت به سر می برم.

واقعیت را بگویند

در ادامه سهیل ۳۱ ساله که در یکی از شهرهای فنلاند زندگی می کند و برادر ۴۸ ساله اش توماس که ساکن برلین آلمان است، در شعبه بازپرسی حاضر شده و درخواست خود را به قاضی پرونده اعلام کردند.

ابتدا سهیل، پسر کوچک خانواده به بازپرس جنایی گفت:من در فنلاند زندگی می کنم، خواهرم سمیرا هم در فنلاند زندگی می کند، اما برادرم توماس در برلین است.

پدرم در آلمان مغازه عتیقه فروشی داشت. روزی که او فوت کرد، در ایران نبودم و از طریق دوست خانوادگی مان متوجه مرگ او شدم و روز بعد به ایران آمدم. پدرم با ما و حتی حمیدرضا و خانواده اش بخوبی رفتار می کرد و هنوز نمی دانم چطور شده که او فوت کرده است. ما هنوز به خاطر این که خواهرمان به ایران نیامده، جسد پدرمان را دفن نکرده ایم. ما از حمیدرضا و مادرش شکایت داریم که باعث مرگ پدرم شدند.

وی افزود:ما می خواهیم فقط حقیقت درباره مرگ پدرمان مشخص شود. اگر واقعا عمدی در کار بوده، مشخص شود. حمیدرضا و مادرش باید بگویند چطور شده که با پدرم دعوا کرده و او به قتل رسیده است. آنها اگر واقعیت را بگویند، ما حمیدرضا را می بخشیم، اما اگر واقعیت ماجرا را برایمان نگویند ما نیز نمی توانیم او و مادرش را ببخشیم و آن موقع از طریق قانون با آنها برخورد خواهیم کرد. منتظر جواب پزشکی قانونی هستیم تا علت مرگ پدرمان را مشخص کند. پدرم حتی چند سال قبل، قصد جدایی از مادر حمیدرضا را داشت که باز منصرف شد.

در ادامه «توماس» هم که فارسی بلد نبود و آلمانی حرف می زد، گفته های برادرش را تائید کرد و خواست که واقعیت ماجرای مرگ پدرش مشخص شود تا بتواند درباره بخشش حمیدرضا یا قصاص او تصمیم بگیرد. آنها همچنین از قاضی پرونده درخواست کردند برای ساعاتی پلمب در خانه پدری شان باز شود تا آنها بتوانند کفن پدرشان، سند قبر او و سند مغازه متعلق به وی را در کشور آلمان بردارند که با خواسته آنها موافقت شد.

بخشی از بیوگرافی حمید صفت

حمید صفت متولد سال ۱۳۷۲ از خوانندگان سبک رپ می باشد. فعالیت حمید صفت زیر زمینی و غیر مجاز اما توانسته بین قشر نوجوان و جوان جامعه طرفداران زیادی را جذب کند. حمید صفت هدف خود را در عرصه خوانندگی نشان دادن بعد دیگری از موسیقی بیان می کند.
چکیده ای از بیوگرافی حمید صفت:
نام : حمید
نام خانوادگی : امیری صفت
تاریخ تولد : ۱۸ مرداد ۱۳۷۲
محل تولد : تهران
ملقب به حمید صفت
حمید صفت از خوانندگانی است که در سبک رپ به تازگی روی بورس آمده است.
حمید امیری صفت ملقب به حمید صفت زاده ی تهران می باشد.
حمید صفت یک دهه هفتادی است که خیلی زود معروف شد.
فعالیت جمید صفت زیرزمینی و غیرمجاز است اما هواداران زیادی دارد.
حمید صفت چهره ای متفاوت دارد تیپ اش ایتالیایی ایرانی (کلاسیک مدرن) می باشد.حمید می گوید مدل ریشش با برنامه بوده و الان توی جامعه هم مد شده است!

ارائه کارهای با مهارت و کیفیت در نوع خودش توسط حمید صفت با این سن کم (حدودا ۲۲ سالگی) برای خیلی ها تعجب انگیز است و این نشانه نبوغ و خلاقیت حمید صفت است. مدیر برنامه ریزی حمید صفت علی میرزایی است.

خواننده های مورد علاقه حمید صفت:
لوپ فیاسکو (رپر زیرزمینی آمریکا)
امینم
تیم وای ام سی ان بی
امینم – رپر ایرانی
تورج پارازیت
سروش هیچکس
یاس
علی سورنا

آهنگ های حمید صفت،حمید صفت خواننده,حمید صفتتصاویر حمید صفت خواننده رپ
شروع فعالیت هنری حمید صفت:
حمید صفت از دوران راهنمایی به همراه دوستش علی رهرو شروع به ساخت موزیک رپ کردن. (علاقه به رپ از سن پایین در حمید صفت به وجود آمد) و در ابتدای کار، آثار حمید صفت را با الگو برداری از کسانی مثل امینم و ۵۰ سنت می دانند.
لقب حمید در ابتدا حمید ابتکار بوده که بعد تصمیم میگرد با نام اصلی خود به فعالیتش ادامه دهد. اولین آهنگ آنها به اسم “خیابونی ها” انتشار یافت.
بعد از مدتی علی به سمت مد و لباس رفت اما حمید صفت همچنان در کار موسیقی فعالیت میکند و طراحی لباس در موزیک ویدیو های حمید صفت کار علی رهرو می باشد.

حمید صفت پس از مدتی فعالیت گروه زد و بند را بنا نهاد و شروع به ساخت اهنگ های گروهی کرد.

حمید صفت در فیلم ” چ ” و خواندن آهنگ ” چ ” که متناسب با فیلم هم بود با لباس چیریکی موزیک ویدیو آنرا اجرا کرد. حمید صفت بعد از آن چندین آهنگ دیگر هم خواند که در آخرین آهنگ با امیر عباس گلاب خواننده تیتراژ سریال ستایش ۱ همکاری کردند. عبارات و تکست به کار رفته در قسمت رپ این آهنگ طوری بود که تقریبا همه تکست مربوط به حمید صفت روی زبان ها افتاد.

هدف حمید صفت نشان دادن بعدی دیگر از موسیقی است. موسس کمپانی زدوبند خود حمید صفت است که اعضای زیادی دارد و هدف کار آفرینی دارند.
حمید صفت فعالیت زیادی در کمپ های ترک اعتیاد دارد و تلاش زیادی ضد مواد مخدر انجام می دهد. حمید صفت به بازیگری و کارگردانی نیز علاقه دارد و تمایل به ساخت یک فیلم کوتاه و فعالیتی هم در حوزه طراحی لباس دارد

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج