نکته هایی برای بلندقد به نظر رسیدن

مجموعه :زیبایی اندام

نکته هایی برای بلندقد به نظر رسیدن

شاید وقتی صحبت از بلند نشان دادن قد به میان می آید، عده ای باور نکنند و قد را بخش تثبیت شده از هیات هر فرد بدانند، البته پر بی راه نیست. چاقی و لاغری قابل تغییرند. اما قد انسان در طول عمر او تقریبا ثابت می ماند و تغییر نمی کند. اما شما می توانید با به کار بستن یک سری اصول، قدتان را بلندتر از آن چیزی که است نشان دهید:

 
برای بلندقد به نظر رسیدن لباس هایی با خطوط راه راه عموی به تن کنید

خطوط عمودی، چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می کند و این باعث خطای دید می شود. از این رو، لباس دارای خطوط راه راه عمودی، قد را بلندتر نشان می دهد و در مقابل، راه راه افقی به شما ظاهری چاق و قد کوتاه می بخشد.

بلندقد (1)
برای بلند قد به نظر رسیدن بلوز و شلوار هم رنگ بپوشید

پوشیدن دو رنگ بلوز و شلوار، بدن شما را در چشم بیننده به دو قسمت تقسیم می کند و چشم به اشتباه، قد را کوتاه تر تصور خواهدکرد. اما لباس سرتاسر یکرنگ، بدن را تنها در یک بخش نشان می دهد و بیننده شما را بلندتر خواهددید.

اگر می خواهید بلند قد به نظر برسید، نقش و نگارهای لباس تان نباید درشت باشد

نقش های درشت روی لباس، باعث می شود شما کوتاه تر و پهن تر به نظر بیایید. اما نقش های ریز مانند طرح چهارخانه ریز، شما را قدبلند و خوش اندام نمایان می کند.

اگر می خواهید بلند قد به نظر برسید، لباس های گشاد و بزرگ نپوشید

هرگز پیراهنی که در آن گم می شوید به تن نکنید. این لباس ها شما را چاق تر و کوتاه تر نشان می دهد.

نکاتی برای خانم هایی که می خواهند قدبلند باشند
برای قد بلند به نظر رسیدن موهایتان نباید روی شانه هایتان قرار گیرد

اگر موهایی بلند دارید، نباید آن ها را روی شانه ها بیندازید، و گرنه اندام شما را فشرده تر و کوتاه تر از آن چه است، نشان خواهد داد. موهایتان را کوتاه کنید یا آن ها را با کلیپس یا کش مو جمع کنید، به نحوی که روی شانه تان قرار نگیرد.

بلندقد (2)
برای بلند قد به نظر رسیدن موهای تان را مش کنید

موهای یکرنگ را روی شانه نریزید، زیرا ظاهری کوتاهتر به گردن شما می بخشد. موهایتان را مش یا هایلایت کنید تا در بلند قد نشان دادن تان موثر باشد.

برای بلند قد به نظر رسیدن کفش پاشنه بلند بپوشید

این امکان خوب برای خانم ها وجود دارد که با پوشیدن کفش لژدار یا پاشنه دار به بلند قد شدن خود کمک کنند. شما هم از این موهبت استفاده کنید، اما مراقب سلامت پاهایتان هم باشید و از به پا کردن کفش هایی با پاشنه های فوق العاده بلند بپرهیزید.

برای بلند قد به نظر رسیدن لباس یقه ۷ بپوشید

یقه ۷ مانند خطوط راه راه عمودی موجب خطای دید می شود و قد را بلندتر نشان می دهد. در حالی که یقه گرد به کوتاه و چاق نشان دادن قد شما کمک می کند.

برای بلند قد به نظر رسیدن دامن کوتاه بپوشید

دامنی بپوشید که تا بالای زانوهایتان باشد و زانو باید پیدا باشد. هرچه بخش بیشتری از پا بیرون باشد، قد بلندتر به نظر خواهید رسید.

شلوار دمپاگشاد به پا کنید

این شلوارها قد را بلند و پاها را متناسب تر نشان می دهد، در حالی که شلوار تنگ به پاها ظاهری چاق و کوتاه خواهد داد.

شلوار و کفشی یکرنگ انتخاب کنید

این هم یک حقه دیگر برای بلندتر نشان دادن قد! اگر کفش تان به همان رنگ شلوار باشد، چشم بیننده نمی تواند تشخیص دهد که مچ پا کدام است و از مچ به پایین را جزئی از همان پا خواهددید. بدین ترتیب پاها ظاهری کشیده تر پیدا می کند.
بلندقد (3)

شلوار فاق بلند بپوشید

فاق بلند شلوار، چشم بیننده را فریب می دهد و او تصور می کند که پاهای شما بلندتر است.

برای قد بلند شدن کمربند باریک ببندید

کمربند باریک به زیباتر شدن اندام تان کمک می کند. اما کمربند پهن، نقش خطوط راه راه افقی را پیدا می کند و هیکل را کوتاه تر نشان خواهدداد.

برای قد بلند شدن گردنبند بلند و آویخته استفاده کنید

این نوع گردنبند چشم بیننده را به سمت بالا و پایین هدایت می کند و در نتیجه، بالاتنه کشیده تر به نظر خواهدآمد.

برای قد بلندشدن کیف بزرگ دست نگیرید

کیف های بزرگی که ظاهر ساک را دارند، از قد بلندی شما می کاهد و کوتاه و زمخت نشان تان می دهد. برعکس کیف های ظریف که خطوطی باریک دارد، باعث کشیده تر نشان دادن شما می شود.

نکاتی برای قد بلند شدن در آقایان
مدل موی مناسب انتخاب کنید

اگر می خواهید بلند و باریک تر به نظر بیایید، قسمت های کناری سر در بالای گوش ها را کوتاه کنید و در عوض بالای سر را بلند کرده و رو به بالا بدهید. بدین ترتیب، قد شما کمی بلندتر به نظر خواهدآمد.

کفش دارای لژ مناسب انتخاب کنید

برخی کفش ها دارای لژ پنهان اند که به چشم بیننده نمی آیند، اما قد شما را بلندتر از آن چه است، نشان می دهد.

بلندقد (4)
کت نسبتا کوتاه بپوشید

به طور کلی، کت و شلوار موجب قد بلند نشان دادن شما می شود. اما اگر کت نسبتا کوتاه باشد، به نحوی که قسمت بیشتری از پاها نمایان شود، قدبلندتر به نظر خواهید آمد.

مراقب کراوات تان باشید

کراوات بلند و باریک با خطوط راه راه باریک ببندید تا بالاتنه شما بلندتر و ظریف تر به نظر باید. برعکس، کراوات پهن باعث کوتاه و زمخت نشان دادن شما خواهدشد.

بلوز نسبتا کوتاه بپوشید

بلوزهای غیر رسمی را نیز مانند کت تان نسبتا کوتاه تر انتخاب کنید تا قسمت بیشتری از پاهایتان پیدا باشد و بدین ترتیب، قدبلندتر جلوه کنید. اما بلوزتان نباید بیش از حد کوتاه باشد، وگرنه نمایی غیرواقعی پیدا خواهید کرد.
بلندقد (7)

مراقب قد شلوارتان باشید

شلوار نه باید کوتاه باشد و نه بیش از حد بلند. شلوار کوتاه بد مدل است و پاها را کوتاه تر نشان می دهد؛ اما اگر شلوار بیش از حد بلند باشد، لبه پایینی آن روی قسمت بند کفش جمع می شود به بیننده این حس را القا می کنند که شما قدی کوتاه دارید. چین خوردگی های پهن افقی لبه پایینی پاچه ها، به خودی خود می تواند عامل کوتاه نشان دادن شما باشد. پس شلوارهایتان را در اندازه ای مناسب انتخاب کنید؛ نه کوتاه و نه بلند.

شلوار فاق بلند بپوشید

قد بلند فاق در چشم بیننده به طول پاهایتان خواهد افزود. پس شلوار فاق بلند بپوشید و قسمت پایینی بلوزتان را داخل آن قرار دهید.

شلوارهایتان را در رنگ های تیره انتخاب کنید

رنگ های تیره شما را بلندتر و باریک تر نشان می دهد. بنابراین شلوارهایتان را حتما به رنگ تیزه انتخاب کنید تا پاهای تان بلندتر به نظر بیاید.

بلندقد (5)
در قسمت بالاتنه، جزییات فراوان به کار برید

جزییات خود به خود در بیننده خطای دید ایجاد می کند و بالاتنه را برای او کشیده تر نشان می دهد. اپل، کراوات، جیب و مانند این ها می تواند به بلندتر شدن بالاتنه شما کمک کند.

امیدوارم با به کار بستن این نکات بتوانید ظاهری بلندتر و خوش تیپ تر پیدا کنید.  مراقب ژست تان باشید. هنگامی که ایستاده یا نشسته اید قوز نکنید تا اندام تان جمع نشود. همواره گردن تان را بالا بگیرد و شانه هایتان را عقب بدهید. به وزن تان توجه داشته باشید. چاقی ظاهر انسان را کوتاه و لاغری بلند می کند. همچنین موهایتان را بالا بدهید تا با این ترفند هم کمی به قامت تان اضافه شود.
نكات قد بلندی

قبل از این كه مشاوره مد را ارائه دهیم، نكاتی را یادآوری می کنیم که در عین سادگی كمك زیادی در بلند قدتر به نظر رسیدن شما خواهند نمود:

۱ – حفظ وضعیت اندام و طرز ایستادن مناسب، كلیدی است برای این كه به حداكثر اندازه پـتـانسیل قد خود دست یابید.
یادتان باشد هنگام نـشسـتن كـمرتان را كـامـلاً صاف نگه دارید و هنگام ایستادن همیشه سر خود را بالا بگیرید و متكبرانه برخیزید! با سر خمیده و دولا دولا راه رفتن، فقط باعث می شود كوتاه قد به نظر برسید.

۲ – به خاطر داشته باشید كه به عنوان یك قانون عمومی، موهای كوتاه برای افراد كوتاه قد خیـلی منـاسب تر است.
موی بلند باعث پوشیده شدن گردن و شانه ها می شود كـه این امر موجب می گردد سر و بدن شما به عنوان یك تك بخش به نظر برسد و این كمكی به بلند قد به نظر رسیدن شما نخواهد كرد.
بلندقد (6)
۳ – نكته دیگر برای به حداكثر رساندن قامت، خوش اندامی و حفظ تعادل وزن است.
افراد چاق یا بیش از حـد عـضلانی ، پهن تر و كوتاه تر به نظر می رسند؛ اما لاغر ماندن و داشتن مقداری عضله ( شانه های خوش تركیب و اندازه ) می تواند به چهارچوب شما مقداری ارتفاع اضافه كند.

سری به فروشگاه ها بزنید

(اگر قد شما خیلی کوتاه است) بهترین روش خرید این است كه كتاب های مرجع پوشاک را باز کنید و به فروشگاه های متنوع سر بزنید و ببینید چه مدل ها و اندازه هایی دارند. همچنین باید از فروشنده سؤال كنید كه آیا برای آنها امكان دوختن یك لباس سفارشی برای افراد كوتاه قد وجود دارد یا خیر.

در نـهایـت یـكـی دیگر از روش های یافتن اندازه هـای كوچكتـر، سـفارش دادن لـبـاس از كاتالوگ های «اندازه های كوچك» و یا جستجو در بـخـش های بچه گانه فروشگاه های بزرگ است.

نكات عمومی پوشش

لباس های راه راه عمودی بپوشید

هر چیزی كه باعث بلندی قد شود مناسب است. مثلاً خطوط راه راه عمودی در لباس می تواند قد كوتاه شما را بلندتر نشان دهد. طرح هایی نظیر خطوط راه راه باریك روی پارچه، جناغی و ریسمانی نیز آن جلوه «عمودی» را تداعی می كنند.

نكته:
از پیراهن های شطرنجی و خانه خانه استفاده نكنید.

«یك رنگ» لباس بپوشید

پوشیدن پـیـراهن و شلوار ِهمرنگ باعث پوشاندن دوگانگی و گسیختگی های واضح در چهارچوب اندام شما می شود و در دیگران این حس را القا می کند كه شما بلند قدتر هستید.
بلندقد (7)
رنگ های تیره و پارچه های سبك را انتخاب كنید

رنگ های تیره مخصوصاً مشكی باعث لاغر به نظر رسیدن اندام می شود و به افراد كوتاه قد كمك می كند كه بلندتر به نظر برسند. این نکته در مورد پارچه های سبك یا متوسط وزن نیز صدق می كند. از طرف دیـگر پـارچه های سنگین موجب می شوند شما كوتاهتر و جثه دارتر به نظر برسید.

لباسی كاملاً اندازه بر تن كنید

در نهایت به یاد داشته باشید كه لباس شما دقیقاً اندازه باشد. لباس گشاد می تواند باعث شود اندامتان كوتاه و پهن به نظر برسد؛ بنابراین لباسی انتخاب كنید كه به جای شـُل بودن، سفت و شق باشد.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج