شنیون عروس + شنیون با تور + آموزش شنیون

مجموعه :مدل مو

شنیون عروس + شنیون با تور + آموزش شنیون

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

ناهار مهم‌تر از شست‌وشو

موي سالم به شكل طبيعي بين ۵/۰ تا ۵/۱‌سانتي‌متر در هر ماه رشد مي‌كند، اما ميزان رشد مو، ناخن و توليد پوست جديد در بدن هر يك از ما دقيقا با ميزان سلامت تغذيه‌مان ارتباط نزديك دارد. به‌عنوان يك متخصص تغذيه زنان بايد بگويم، تجربه به من ثابت كرده است، آن دسته از زنان كه به تغذيه‌شان اهميت بيشتري مي‌دهند بيشتر از زناني كه داروهايي براي رشد موهاي‌شان استفاده مي‌كنند، موهاي سالم  دارند. اگر در لحظه تولد با موهاي نازك و كم‌پشتي به دنيا آمده‌ايد، مطمئن باشيد بدون توجه به رژيم غذايي‌تان نمي‌توانيد گيسواني به ضخامت يك طناب براي خودتان دست‌وپا كنيد. ۲ كليد اصلي در اين ميان ميزان آهن و پروتئيني است كه به بدن شما مي‌رسد. اين ۲‌مورد تنها از طريق غذا هستند كه درست جذب بدن مي‌شوند، در واقع هر قدر هم از شامپوهاي غني شده با پروتئين، موهاي‌تان را بشوييد تاثير يك وعده ناهار مناسب شامل ماهي و كلم بروكلي نخواهد داشت. هر قدر هم از مكمل‌هاي شست‌و شوي خوب استفاده كنيد، باز هم اگر رژيم غذايي درستي نداشته باشيد موهاي‌تان سالم نمي‌ماند. پژوهش‌هاي علمي نشان داده‌اند،  در موارد معدودي مصرف بيش‌از‌اندازه و اشباع بدن از ويتامين‌ها ممكن است سبب ريزش مو شود؛ اتفاقي كه ممكن است از ميان هر ۱۰هزار نفر تنها براي يك نفر رخ بدهد. گاهي وقت‌ها هم موها فدا مي‌شوند؛ در واقع بيشتر افرادي كه دچار اضافه وزن هستند براي لاغر شدن و بازگشت به وزن طبيعي‌شان اول از همه موهاي‌شان را نابود مي‌كنند. آن‌ها براي لاغرشدن، موهاي‌شان را از هر آنچه لازم دارند محروم مي‌كنند.

شنیون عروس (1)

مرداني كه مي‌خواهند موهاي‌شان را نگه دارند

براي مردان ريزش مو مي‌تواند با پيروي از يك رژيم كم‌چربي كاهش ‌يابد. برخي از دانشمندان معتقدند، ريزش مو در مردان با افزايش سطح هورمون تستوسترون،  ارتباط مستقيمي دارد. يك غذاي رژيمي پرچرب و رژيمي كه عمدتا از گوشت تهيه شده است با افزايش سطح تستوسترون در خون موجب افزايش ريزش مو مي‌شود. مصرف غذاهاي كم‌چربي، ريزش مو را متوقف نمي‌‌كند ولي مي‌تواند سرعت ريزش مو را كاهش دهد. كم‌خوني يكي از علت‌هاي اصلي ريزش موهاست كه براي رفع آن،  مصرف مواد‌غذايي غني از آهن مانند جگر ( البته اگر باردار هستيد از آن پرهيز كنيد)، گوشت قرمز،  غلات كامل،  سبزي‌هايي با برگ‌هاي سبز تيره، تخم‌مرغ، خرما و كشمش توصيه مي‌شود. دانشمندان اروپايي دريافته‌اند، مصرف پروتئين سويا موجب تحريك‌شدن فوليكول‌هاي مو شده و در نتيجه رشد مو را افزايش مي‌دهد‌. توفو و شير سويا هم از منابع غني پروتئين سويا هستند. در اينجا ۱۰ غذاي اصلي را كه حضورشان در رژيم غذايي روزانه شما براي داشتن موي سالم لازم است را معرفي مي‌كنم، ۱۰‌غذايي كه به شما اين اطمينان را مي‌دهند كه جاي موهاي‌تان روي سر شما سفت و قرص است.

شنیون عروس (2)
   ۵۰درصد سلامت موهاي‌تان را با يك غذا تامين كنيد

ماهي سالمون و قزل‌آلا در بسته غذايي سلامت پوست و مو سرآمد است، يعني ۵۰درصد از سلامت موي شما را همين ماهي سالمون تامين مي‌كند. اگر براي چند هفته مدام از ماهي سالمون در رژيم غذايي‌تان استفاده كنيد،؛ تاثير معجزه‌آساي آن را در استحكام موهاي‌تان خواهيد ديد. اين ماهي مملو از اسيدهاي چرب امگا ۳ است و در عين حال بهترين و غني‌ترين گونه ويتامين۱۲ B و آهن را مي‌توان در ماهي سالمون پيدا كرد. امگا۳ مي‌تواند چربي‌هاي ضروري كه پوست كف سر شما لازم دارد را تامين كند. كمبود امگا۳ مي‌تواند پوست سر شما را خشك كند و در نتيجه آن اين خشكي، سبب ريزش مو مي‌شود. مقدار موثر مصرف عبارت است از خوردن حداقل هفته‌اي ۲بار‌ ماهي به مقدار تقريبا ۳۰ گرم. مصرف اين مقدار ماهي معادل مصرف ۵۰۰ ميلي گرم اسيدهاي چرب امگا ۳ در روز است. در مورد روش طبخ ۲ نكته اساسي وجود دارد؛ پرهيز از پختن زيادي و پرهيز از سرخ‌كردن با روغن‌هاي مضر. بهتر است ماهي به شكل آب‌پز يا با اندكي روغن زيتون پخته شود. حالا گياه‌خوارها چه بايد كنند؟ به‌هر ‌حال امگا۳ ضروري است، گياه‌خواران مي‌توانند اين نياز را با استفاده از ۲ قاشق غذاخوري از امگا ۳ گياهي براي ۳بار در هفته تامين كنند.

شنیون عروس (3)

    ملوان زبل بايد پر مو بود

ملوان زبل و اسفناج‌هايش را كه فراموش نكرده‌ايد؟ البته طاس بودن او با وجود آن حجم از اسفناجي كه مي‌خورد را بايد جزو گاف‌هاي اين كارتون به حساب بياوريم. در واقع سبزي‌هاي تيره، سرشار از ويتامين‌هايي هستند كه موهاي شما لازم دارند. در اين ميان نقش اعجاب‌آور كلم بروكلي را هم ناديده نگيريد، در ضمن براي اثرگذاري بيشتر اين سبزي سعي كنيد آن را خام مصرف كنيد، به‌ويژه در غذايي مثل سالاد و هنگام ناهار. ويتامين A و C موجود در اين سبزي‌ها مي‌توانند سبب رشد و تامين فوليكول‌هاي موجود در موي شما شوند. افزون بر اين، آهن و كلسيم موجود در اين سبزي‌ها ۲‌برابر سبزي‌هاي ديگر هستند. تركيب سالاد با سبزي‌هايي مثل كلم بروكلي، اسفناج و جعفري را حتما امتحان كنيد.

شنیون عروس (4)

هم براي چشم هم براي مو

سلامت پوست سر هم به اندازه سلامت مو اهميت دارد و راز سالم ماندن پوست سر هم تا اندازه زيادي به هويج مربوط مي‌شود. مي‌توانيد از هويج در سالاد و در ميان وعده‌هاي غذايي‌تان استفاده كنيد، هويج سبب مي‌شود پوست سر شما خشك نشود و ريشه موها هم در شرايط سالمي باشند.

شنیون عروس (5)

    اگر مي‌خواهيد رنگ موهاي‌تان نپرد

گوشت مرغ به‌ويژه بوقلمون را دست كم نگيريد. پروتئين نهفته در گوشت مرغ و بوقلمون به شكل كامل، جذب بدن شما مي‌شود. فراموش نكنيد كه نقش پروتئين در سلامت مو به اندازه شست‌وشو و تميز نگه‌داشتن موها اهميت دارد. اگر سراغ رژيم‌هاي لاغري عجيب و غريب برويد كه پروتئين را به شكل كامل از برنامه غذايي شما حذف مي‌كنند، نه تنها بايد منتظر ريزش شديد موهاي‌تان باشيد بلكه دچار سندرمي به نام رنگ پريدگي مو خواهيد شد، در اين حالت موهاي شما كدر و رنگ پريده خواهند شد، درست مثل اين‌كه كيسه جاروبرقي را با همه خاك‌هايش روي سرتان خالي كنيد. البته فراموش نكنيد كه در گوشت مرغ و ماكيان آهن زيادي هم نهفته است.
شنیون عروس (6)

    به اين شانه هم سر بزنيد

مهم نيست كه شما تخم مرغ دوست داريد يا نه، مهم نيست كه تخم مرغ نيمرو، آب پز يا املت مي‌خوريد، در هر صورت يادتان باشد اين يكي را نمي‌شود حذف كرد و خوش خيال به اميد موهاي سالم ماند. تخم مرغ يكي از اصلي‌ترين منابع تامين پروتئين است، لازم نيست زياد تخم مرغ بخوريد، هفته‌اي ۲ بار تخم مرغ را در برنامه غذايي‌تان بگنجانيد. اگر در جست و جوي منبع اصلي پروتئين هستيد، حتما سري به شانه تخم مرغ بزنيد. ۲ عنصر اصلي كه به زيبايي پوست و مو كمك مي‌كند ويتامين ۱۲ B و بيوتين است كه تخم مرغ هر دوي اين‌ها را به وفور در خود جا داده است. ۳

شنیون عروس (7)
    داروي هندي

زنان هندي به‌دليل طره‌هاي درخشان گيسو و موهاي بافته شده شان مشهور هستند و حالا همه مي‌دانند كه راز سلامت موي زنان هندي، برنج سبوس دار است. نان سبوس دار و غلات سبوس دار به‌دليل حجم بالاي روي،  آهن و ويتامين B تاثير به‌سزايي در سلامت موي شما دارند. غلات سبوس دار را در ميان وعده‌هاي‌تان بگنجانيد، در واقع جذب سبوس در ميان وعده‌ها و صبحانه بالاست و مي‌تواند روي مورد نياز موهاي‌تان را تامين كند.

شنیون عروس (9)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (10)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (18)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (17)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (16)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (15)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (14)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (8)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (20)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (19)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (11)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (12)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (13)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

شنیون عروس (21)

شنیون عروس, عروس,شنیون با تور ,آموزش شنیون

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج