درمان های خانگی برای از بین بردن زگیل

درمان های خانگی برای از بین بردن زگیل

درمان زگیل با آلوئه ورا

برای درمان زگیل های شایع از آن استفاده می شود. این گیاه با خاصیت ضد باکتری، ضد ویروسی یا ضد عفونی کننده می تواند مقاومت ویروس را بشکند. قبل از استفاده  آن را خوب تمیز کنید سپس ژل را به طورمستقیم روی زگیل بمالید و با باند بپوشانید. اجازه دهید تا خشک شود و سپس  با آب ولرم  بشویید.

از بین بردن زگیل

درمان زگیل با چای سبز

چای سبز دارای منافع زیادی  است. چای سبز لکه ها را از بین می برد و در صورت استفاده مداوم  سبب شادابی پوست می شود. این گیاه  می تواند زگیل ایجاد شده توسط باکتری را از بین ببرد. چای سبز خاصیت ضد التهابی دارد و مواد سمی را از بدن پاکسازی می کند. برای نتیجه گرفتن هر بار چند قطره از آن را  روی پوست بریزید.

 

درمان زگیل با قاصدک

در صورت استفاده منظم ازساقه، ریشه و برگ های این گیاه می توان زگیل را از بین برد. صمغ سفید رنگ و چسبناک را در  قسمت های موثر بمالید.

 

درمان زگیل با ریحان

ریحان یکی از بهترین مواد برای از بین بردن زگیل است. ریحان دارای ترکیبات ضد ویروسی است و می تواند ویروسHPV ایجاد کننده زگیل را از بین ببرد. برای درمان زگیل، برگ ریحان را له کنید و در  اطراف زگیل بمالید و بعد از نیم ساعت آن را با آب ولرم بشویید.

 

درمان زگیل با آب آناناس

این گیاه  یک انتخاب عالی و آسان است .  روزی دو بار آب آناناس تازه و طبیعی را  اطراف زگیل بریزید و بگذارید تقریبا ۱۰ دقیقه بماند. سعی کنید  با قسمت های دیگر تماس پیدا نکند.

 

درمان زگیل با روغن درخت چای

این روغن قابلیت درمان پوست را در شرایط گوناگون دارد. یک یا دو قطره از آن روی زگیل بریزید و آن را با باند بپوشانید. البته بهتر است اول روغن را با آب رقیق کنید.

 

رژیم غذایی

هر نوع کمبودی در بدن می تواند خطر  بروز زگیل را افزایش دهد. معمولا علت بروز زگیل ضعیف  شدن سیستم ایمنی است. رعایت رژیم غذایی و مصرف برخی مواد غذایی می تواند مانع از ایجاد زگیل شود. مواد غذایی حاوی ویتامین C  مانند مرکبات ، فلفل  دلمه ای و توت فرنگی و مواد حاوی پتاسیم و سبزیجات سبز رنگ، آواکادو، موز و آب نارگیل تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است  وضایعات سلول ها  را دفع می کند.

 

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج