وقتی شکم تان دائما در حال غرغر است

مجموعه :سلامت

 وقتی شکم تان دائما در حال غرغر است

سیب زمینی

 وقتی شکم تان دائما در حال غرغر است

اکثر رژیم گیرندگان از مصرف کربوهیدرات ها اجتناب می کند زیرا اکثر کربوهیدرات ها منجر به افزایش وزن بیش از حد می شوند. اما سیب زمینی ها اینطور نیستند. سیب زمینی ها از نوع خاصی نشاسته تشکیل شده اند که در برابر آنزیم های گوارشی مقاومت می کند. به این دلیل، هضم سیب زمینی ها سخت تر از سایر کربوهیدرات هاست. این امر، منجر به سرکوب اشتها و کاهش دردهای گرسنگی می شود. سیب زمینی ها تنها زمانی چاق کننده هستند که آنها را با چاشنی بخورید.از اضافه کردن طعم دهنده هایی که کالری را افزایش می دهند،مانند پنیر،کره،بیکن،مایونز و … اجتناب کنید.در عوض،آنها را بپزید یا سالاد سیب زمینی درست کنید و بجای سس مایونز در سالادتان،سرکه بریزید.سعی کنید سیب زمینی ها را با روغن درست نکنید تا باعث چاقی شما نشود.

ادویه ها

وقتی شکم تان دائما در حال غرغر است1

انواع خاصی از ادویه جات، حاوی آنزیم هایی هستند که به سرکوب اشتها و تحریک بدن برای سوزاندن چربی کمک می کند. فلفل های تند به ویژه فلفل کاین، یک منبع غنی از ترکیبی شناخته شده به نام کپسایسین هستند. کپسایسین که باعث تندی فلفل چیلی می شود، به جلوگیری از دردهای گرسنگی کمک کرده، بدن را تحریک می کند تا کالری بیشتری بسوزاند و باعث تعریق می شود که بدن را خنک می سازد و سموم را از طریق تعریق از بدن خارج می کند. در یک آزمون بالینی، شرکت کنندگانی که غذاهای تند دوست نداشتند، ادعا کردند که بعد از پیروی از یک رژیم غذایی سرشار از فلفل، احساس گرسنگی کمتری کرده و کمتر هوس تنقلات شیرین، شور یا خوشمزه کردند.

آدامس بجوید

جویدن آدامس،نه تنها در هر ساعت ۱۱ کالری می سوزاند، بلکه همچنین می تواند به شما کمک کند که بین صبحانه و ناهار، کالری کمتری مصرف کنید. یک نظریه که می تواند این مسأله را توضیح دهد، این است که جویدن آدامس، اعصابی در فک را تحریک می کند که به بخش هایی از مغز که مسئول سیری اند، متصل هستند. هنگامیکه آدامس بجوید، کمتر احساس گرسنگی خواهید کرد.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج