عکس همسر صمد نیکخواه بهرامی و دخترش

عکس همسر صمد نیکخواه بهرامی و دخترش

تیم ملی اسکواش ایران که چندی پیش برای شرکت در نهمین دوره رقابت‌های اسکواش آزاد کوالالامپور به مالزی رفته بودند روز سه‌شنبه ۱۷ آذر‌ماه با کسب چهار مدال نقره به کشورمان بازگشت.

نکته جالب اینجاست که یکی از این چهار مدال نقره را پارمین نکو‌پایان در بخش بانوان و در رده سنی زیر ۹ سال کسب کرد که این موضوع نشانگر توجه به رده‌های سنی پایه در این رشته نوپا در کشورمان است. از این رو گفت‌وگویی را انجام دادیم با انسیه خرقانیان مدیر تیم‌های ملی اسکواش بانوان و البته همسر صمد نیکخواه بهرامی، کاپیتان تیم ملی بسکتبال کشورمان تا کمی بیشتر از شرایط کنونی اسکواش بدانیم:

 

عکس همسر صمد نیکخواه بهرامی و دخترش

هدف اصلی، مدال بازی‌های آسیایی

شرکت در مسابقات برون‌مرزی از جهت آماده‌سازی بازیکنان برای بازی‌های آسیایی و از جهت آشنایی هر چه بیشتر با رقیبانمان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است. ما برای این دوره از مسابقات یک اردوی دو هفته‌ای برای بازیکنان برگزار کردیم. از نظر نتیجه مدال نقره در رده سنی زیر ۹ سال برای ما بسیار لذت‌بخش بود، اما در مورد دیگر نتایج می‌توان گفت برنامه‌هایی را برای ارتقا و بالا بردن رنکینگ این رشته در آسیا خواهیم داشت. برنامه اصلی ما کسب مدال در بازی‌ها آسیایی است. به همین منظور طرح‌های استعدادیابی را در نقاط مختلف کشور آغاز کرده‌ایم و تاکنون دو مرحله آن را در یزد و تهران پشت سر گذاشته‌ایم و به‌زودی برای تکمیل این روند به دیگر شهرستان‌ها هم خواهیم رفت.

عکس همسر صمد نیکخواه بهرامی و دخترش1

استقبال خوب از اسکواش

با وجود اینکه در شهرستان‌های مختلف امکانات لازم از جمله زمین اسکواش نداریم، اما در حال حاضر شاهد این هستیم که در برخی شهرستان‌ها اقداماتی جهت ساختن زمین بازی مناسب برای اسکواش و ارتقای سطح مربیان صورت گرفته که تمامی این اقدام‌ها نشانگر استقبال مردم از این رشته ورزشی است. از سوی دیگر در فدراسیون اسکواش اهمیت بخش بانوان و آقایان یکسان است و جناب سلیمانی رئیس فدراسیون اسکواش تاکید زیادی بر ارتقا و کسب مقام در بخش بانوان دارند.

تلاش مربیان داخلی

اسکواش بانوان در تمامی این سال‌ها با مربی‌های خوب داخلی کار کرده و تا اینجا هم تمامی نتایج به دست آمده حاصل تلاش و زحمات مربیان داخلی از جمله خانم‌ها حیدری سرمربی و دولتی‌زاده مربی تیم جوانان و کمک مربی خانم تقوی است که در تمامی این سال‌ها بدون حاشیه و با جان و دل با تمام کم‌و‌کاستی‌ها همراه ما بودند، البته باید بر این موضوع اشاره کرد که استفاده از مربی خارجی با دانش و باتجربه هم می‌تواند به ارتقای سطح کیفی اسکواش ایران ‌کمک کند.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج