علت و درمان فرورفتگی های پوستی ناشی از سلولیت

مجموعه :سلامت

علت و درمان فرورفتگی های پوستی ناشی از سلولیت

از روش های استفاده از کرم و Spa ( به محلی گفته می‌شود که، از آب معدنی یا آب دریا برای‌ استحمام درمانی استفاده می‌شود و معمولاً دارای خدماتی همچون ماساژ برای مراقبت از پوست و بدن است) گرفته تا غذاهای  از بین برنده سلولیت، هیچ محدودیتی در ارائه پیشنهادات، برای کاهش ظاهر فرورفتگی های پوستی ناشی از سلولیت وجود ندارد. در حالیکه این روش ها در سطوح مختلفی از موفقیت هستند، اما همگی در یک چیز مشترکند: وقتی برخی مواد غذایی خاص را از رژیم غذایی خود حذف کنید، این روش ها نیز به مراتب موثرتر هستند.
همانطور که معلوم است ، مواد مغذی خاص ( وغذاهایی که سرشار از این مواد هستند) ظاهر پنیری مانند پوست را بدتر می کنند، حتی اگر شما سایر معیارهای نرمی و صافی پوست را بکار گرفته باشید.  کریستن کارلوس هسه، مشاور تغذیه می گوید به دلیل اینکه ژنتیک نقش مهمی در سلولیت ایفا می کند، در واقع هیچ دارو و درمانی برای آن وجود ندارد. هر چند کاهش وزن و قطع مصرف چربی های ناسالم، شکر، و نمک می تواند ظاهر سلولیت را کمتر آشکار کند. در ادامه  چند مورد از مضرترین غذاهایی که منجر به سلولیت می شوند و لازم است از سبد خریدتان حذف کنید را می خوانید. و بعد از آن خواهید دید که چقدر ساده می توان با خوردن،  پوستی صاف تر داشت.

فرورفتگی های پوستی ناشی از سلولیت

۱و۲٫ گوشت و پنیرهای فرآوری شده

 

غذاهای آماده در اغذیه فروشی ها بطور استاندارد از ۷۹۰ میلی گرم سدیم تشکیل شده است، یعنی یک سوم آنچه که روزانه برای بدن توصیه می شود. حال درنظر بگیرید که بیشتر مردم ساندویچ شان را بیش از حد استاندارد از گوشت پر می کنند و پنیر فرآوری شده که بدتر از آن است. برخی انواع پینرها مثل پنیر فتا (پنیرسفید) حاوی ۴۰۰ میلی گرم نمک در هر یک چهارم فنجان است.

با وجود همه اینها با سلولیت چه باید کرد؟

به گفته مشاور تغذیه، غذاهایی با سدیم بالا مانند غذاهای اغذیه فروشی ها، ژامبون و پنیرباعث محبوس شدن آب می شوند و همین نفخ و وزن آب اضافی، موجب می گردد که سلولیت بیشتر به چشم آید.
جایگزین ها:
خوشبختانه، مجبور نیستید ترکیبات ساندویچ مورد علاقه تان را حذف کنید و آنرا محدود به ساقه های نرم و صاف کنید. در عوض هوشمندانه تر خرید کنید: به گفته مشاور تغذیه، دنبال نمونه های کم سدیم این مواد غذایی بگردید، میوه و سبزیجات پر آب بخورید  و به نوشیدن آب بطور مداوم در روز ادامه دهید. وجود آب کافی در بدن پوست را صاف، و فرورفتگی ها و برآمدگی ها را کمتر آشکار خواهد کرد.

علت و درمان فرورفتگی های پوستی ناشی از سلولیت1

۳٫سوپ های کنسروی/ غذاهای کنسروی

وقتی زمان کمی دارید و در فشار هستید، سوپ های آماده کنسروی شاید راه حلی برای یک شام ساده باشد، اما بیشتر آنها سرشار از نمک هستند که، می تواند منجر به محبوس شدن آب و کم آبی بدن شود که فرورفتگی های پوست را بد تر از آنچه هست، می کند.

 

جایگزین ها:
آیا می خواهید سوپی داشته باشید و آنرا با لذت بخورید؟  آب را در ظرفی به جوش آورید و از مایع سوپ کم سدیم استفاده کنید.

۴و۵٫ نوشابه های شیرین و گازدار

آیا سلولیت شما با گذشت هر سال تهاجمی تر می شود؟ این امر احتمالا به دلیل تولید کلاژن کمتر است، پروتئینی که از ظاهر صاف و مسطح پوست محافظت می کند. متاسفانه به دلیل این که این امر روندی طبیعی است که با افزایش سن اتفاق می افتد، راهی برای کاهش تاثیرات آن وجود ندارد. اگرچه حذف شکر (ماده ای که از بین رفتن کلاژن ها را تسریع می کند ) می تواند کمک کننده باشد.  با وجود اینکه چیزهای شیرین از نان گرفته تا غلات در همه جا وجود دارند، اما در نوشابه های شیرین مثل آب میوه های فرآوری شده، نوشیدنی های انرژی زا و نوشابه های گازدار به وفور یافت می شوند.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج