ترک سیگار و دخانیات برای مغز نیز مفید است

مجموعه :سلامت

ترک سیگار و دخانیات برای مغز نیز مفید است

زوال شناختی در مردان سیگاری سریع تر است

ترک سیگار و دخانیات برای مغز نیز مفید است

 

این مطالعه بر روی ۷۰۰۰ نفر از مردان، مردانی با متوسط سنی ۵۶ سال انجام شده است. نتیجۀ آزمایش های کلینیکی و تست های ارزیابی شناختی ثابت می‌کند مردان سیگاری سریع تر از مردانی که هرگز سیگار نکشیده اند، نقصی در توانایی های فکری شان نشان داده اند.

ترک سیگار و دخانیات برای مغز نیز مفید است1

ترک سیگار و دخانیات برای مغز نیز مفید است

خبر خوب این است که در جمع بندی زوال شناختی در میان سیگاری ها و غیر سیگاری ها، سیگاری های سابق را شامل نمی شود.به بیان دیگر، توقف استعمال دخانیات مفید است، و امکان مبارزه با سرعت یافتن زوال شناختی را می‌دهد. بعد از یک دورۀ طولانی ترک سیگار، از ده سال به بالا، ارزیابی توانایی های فکری سیگاری های سابق، آن طور نشان می‌دهد که انگار این فرد به هیچ وجه در طول زندگی اش سیگار نکشیده است.
بنابراین درمی‌یابیم که سیگار کشیدن نه تنها برای سیستم تنفسی و سیستم قلبی عروقی ما مضر است، بلکه برای مغز و عملکردهای فکری نیز زیان بخش است.
در نهایت باید بدانیم که بیماری های از بین برندۀ نورون های مغزی، از جمله آلزایمر، به شدت در حال پیشرفت هستند (بنابر گزارش جهانی آلزایمر، تعداد موارد جدید ابتلا به این بیماری هر ۲۰ سال، دو برابر می‌شود)، و در این میان دخانیات به عنوان یکی از مهم ترین عوامل خطرزا مطرح می‌شود که هر چه سریع تر برای ترک آن باید اقدام نمود…

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج