ترفند و تکنیک های خاص دردهای قاعدگی به روش طبیعی

مجموعه :سلامت

ترفند و تکنیک های خاص دردهای قاعدگی به روش طبیعی

 

کاهش دردهای قاعدگی

ترفند و تکنیک های خاص دردهای قاعدگی به روش طبیعی

دردهای قاعدگی با آنكه دردی طبیعی محسوب می شود اما گاهی تحمل آن غیرممكن است. خصوصا كه هر ماه این سیكل تكرار می شود و مسلما درد هم هرماه باید تحمل شود. اینجاست كه بسیاری از خانم ها برای رهایی از این دردها سراغ انواع و اقسام قرص های مسكن می روند.

گاهی درد در زمان قاعدگی آنقدر شدید است كه یك قرص جوابگو نیست و فرد برای خلاصی از دردهایش چند قرص در طول روز مصرف می كند تا بتواند در دوران قاعدگی هم به زندگی عادی خود ادامه دهد. اكثر شما با مضرات انواع مسكن ها آشنایی دارید و می دانید كه اگرچه با مصرف این قرص ها دردتان آرام می شود اما بعدها ممكن است دچار عوارض آن شوید. البته راه دیگری هم برای كاستن دردهای قاعدگی وجود دارد.

 رازیانه و بابونه؛ تسکین دردهای قاعدگی

گرچه دردهای قاعدگی اگر خیلی شدید نباشد، طبیعی محسوب می شود اما برخی خانم ها به دنبال تسکین این دردها هستند. بهتر است برای کاهش دردهای خود سراغ مواد طبیعی بروید. برای کاهش میزان درد قاعدگی استفاده از عرقیات گیاهی مانند رازیانه و بابونه کمک کننده است. البته باید توجه داشت که این داروهای گیاهی را باید مدتی قبل از شروع قاعدگی مثلا یک هفته تا ۱۰ روز قبل شروع و روزی یک استکان مصرف کرد. در دوسه روز اول قاعدگی نیز می توان مصرف آنها را ادامه داد. این عرقیات می تواند دردهای شما را بهبود ببخشد.

 

ترفند و تکنیک های خاص دردهای قاعدگی به روش طبیعی1

سنبل الطیب و چای بابونه را فراموش نكنید

 

مصرف یك فنجان سنبل الطیب قبل از صبحانه، ناهار و شام از روش های دیگری است كه دردهای شما را آرام می كند. استفاده از چای زنجبیل و چای بابونه را نیز فراموش نكنید.

• زنجبیل؛ برای تسکین درد قاعدگی

استفاده از زنجیل دمكرده هم در تسكین دردهای قاعدگی موثر است. برای این منظور یك قاشق مرباخوری زنجبیل را در یك فنجان آبجوش ریخته و در آن را به مدت ۱۰ دقیقه ببندید. سپس آن را صاف كرده و مصرف كنید.

• تخم مرغ و کاهش درد قاعدگی

به طور كلی در دوران قاعدگی و برای كاستن دردهای این دوران باید چند نكته اساسی را مدنظر قرار داد. اولین مورد تغذیه مناسب است. موادغذایی كه در این دوران مصرف می شود، اهمیت زیادی در حفظ توانایی بدن و حتی تسكین دردها دارد. بهتر است در دوران قاعدگی از غذاهایی با طبع گرم استفاده شود. به علاوه خوردن  غذاهایی كه خونساز هستند نیز در این دوران توصیه می شود. غذاهایی مثل زرده تخم مرغ عسلی (حتما توجه شود كه تخم مرغ سالم باشد)، حلوا، آب سیب و. . . مفید است.

• گاهی بررسی لازم است

توجه به این نكته ضروری است كه قاعدگی یكی از روش های طبیعی پاكسازی بدن است اما درباره درد قاعدگی باید توجه داشت كه بهتر است بررسی هایی توسط پزشك متخصص انجام شود تا در صورت وجود بیماری رحمی، این بیماری ها به موقع تشخیص داده شده و سپس دارو تجویز شود. توصیه می كنیم خانم ها به دردها و نوع قاعدگی خود توجه داشته باشند و بهتر است درباره دردهای خیلی شدید، بررسی هایی انجام شود. در برخی موارد در سال های آغازین شروع قاعدگی درد وجود دارد كه اكثرا طبیعی بوده و مطرح كننده بیماری نیست ولی دردی كه در سال های بعد ایجاد شود، نیاز به بررسی دارد.

ماساژ با روغن های گرم، بادكش و گرم كردن

به غیر از موارد ذكر شده، استفاده از داروهای موضعی و روغن‏های گرم هم می تواند برای كاهش دردهای شما موثر باشد. برای مثال روغن زنجبیل را یك تا دو روز قبل از شروع قاعدگی در محل درد بمالید. این كار می تواند از دردهای شما بكاهد. ماساژ روغن بابونه در زیر ناف چهار تا پنج روز قبل از شروع عادت ماهانه، روزانه دو نوبت نیز توصیه می‏شود اما انجام این كار در دوران عادت ماهانه توصیه نمی شود. گرم كردن موضع درد از جمله شكم، كمر و … نیز مفید است. برای این كار می توانید موضع درد را با یك حوله تمیز و داغ، گرم كنید. بادكش نیز با افزایش خونرسانی و گرم كردن محل باعث كاهش درد می شود.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

مطالب طنز و سرگرمی

استاتوس ها