تاثیر سیگار برای خانمها – هشداری به خانم های سیگاری

مجموعه :سلامت

تاثیر سیگار برای خانمها – هشداری به خانم های سیگاری

احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در زنانی كه در حال حاضر سيگاری هستند، نسبت به زنانی كه اصلا سيگار نكشيده‌اند، ۶۰ درصد بيشتر است.

خانم های سیگاری1

تاثیر سیگار برای خانمها

تحقيقات دانشمندان دانشگاه آكسفورد نشان می دهد، كشيدن سيگار به ويژه در سنين كم و به تعداد زياد احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم را در زنان افزايش می دهد.

این دانشمندان با بررسی ۲۳ تحقيق انجام شده در زمينه تاثير سيگار در ابتلا به سرطان گردن رحم دريافتند که، احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در زنان سيگاری بيشتر است. نتايج این تحقيق كه در نشریه بين المللی سرطان منتشر شده، نشان داد، احتمال ابتلا به سرطان گردن رحم در زنانی كه در حال حاضر سيگاری هستند، نسبت به زنانی كه اصلا سيگار نكشيده‌اند، ۶۰ درصد بيشتر است.

دکتر ابوالفضل ‌‌مهدی‌زاده کاشی متخصص زنان و زایمان ضمن توضیح این مطلب به خبرنگار پایگاه خبری «سلامانه» ادامه داد: از ۴۰-۳۵ سالگی احتمال بروز مشکلات قلبی-عروقی در زنانی که سیگار می‌کشند بیشتر می‌شود.

خانم های سیگاری

 

عضو هیات علمی دانشگاه تاکید کرد: «سیگار، عروق خونی را تخریب می‌کند و لایه‌های داخلی را برحسب میزان سیگار مصرفی در روز از بین می‌برد و این موضوع خطر ترومبوز و ایجاد لخته‌های خونی در اندام‌ها، قلب و مغز را بالا می‌برد.»

وی ادامه داد: قرص‌های جلوگیری نیز به میزان کم همین عارضه را دارند. در خانم‌هایی که هر دو را با هم مصرف می‌کنند، چون قرص جلوگیری فاکتورهای انعقادی را در کبد افزایش می‌دهد، احتمال ترومبوز بیشتر شده و مخصوصا از ۳۵ سالگی به بعد احتمال سکته‌های قلبی و مغزی را افزایش می‌دهد.»

دکتر مهدی‌زاده به خانم‌هایی سیگاری که در سن باروری هستند هشدار داد: بارداری و سیگار با هم نمی‌سازنند و در صورتی که ناخواسته باردار شوند احتمال بروز عوارضی از جمله مسمومیت بارداری، فشارخون بالا، بارداری خارج رحمی، سقط جنین، مرگ‌های داخلی رحمی و تولد نوزادان کم‌وزن افزایش می‌یابد.

وی به این دسته از بانوان توصیه کرد: «در درجه نخست سیگار را ترک کنند و همزمان از روش پیشگیری از بارداری مطمئن دیگری استفاده کنند.»

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج