استقلالی‌ها در هفته پانزدهم لیگ برتر

استقلالی‌ها در هفته پانزدهم لیگ برتر

استقلالی‌ها در هفته پانزدهم لیگ برتر

دیدارهای هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر با برگزاری هشت دیدار در روزهای پنجشنبه و جمعه هفته جاری برگزار می‌شود.

* استقلال اهواز – تراکتورسازی

استقلال اهواز در حال حاضر از مدعیان جدی سقوط به دسته پایین‌تر است و حتی میزبانی آنها برابر تراکتورسازی هم خیلی شانسی برای موفقیتشان ایجاد نمی‌کند چرا که این تیم از مشکلات مالی و مدیریتی زیادی برخوردار است و مدت‌هاست که به لحاظ تیمی مشکل دارد. استقلال اهواز در هشت هفته گذشته تنها یک تساوی داشته و در سایر بازی‌هایش شکست را تجربه کرده است.

در سوی دیگر این میدان، تراکتورسازی با حضور قلعه‌نویی امیدوار است که برد روحیه‌بخشی را به دست بیاورد و خودش را به لحاظ روحی آماده مصاف حساس با استقلال تهران در جام حذفی کند.

* نفت تهران – سایپا

شاگردان منصوریان در حالی به مصاف سایپا می‌روند که هر دو تیم در هفته‌های گذشته توانسته‌اند به لحاظ نظم تاکتیکی به شرایط خوبشان برگردند. انتظار می‌رود که این دیدار، یکی از زیباترین بازی‌های این هفته رقابت‌های لیگ برتر شود.

سایپا برای جا نماندن از رقابت برای کسب سهمیه آسیایی امیدوار است که در این دیدار پیروز شود و نفت هم می‌خواهد با کسب سه امتیاز، خودش را در میانه جدول تثبیت کند. این مسئله شاید باعث شود که بازی تهاجمی و جذابی در این دیدار به نمایش گذاشته شود.

* استقلال – صبای قم

استقلال، هفته گذشته بعد از تساوی برابر تراکتورسازی، صدر جدول را از دست داد و حالا شاگردان پرویز مظلومی امیدوارند با برتری برابر صبا و از دست دادن امتیاز از سوی استقلال خوزستان، قهرمانی نیم‌فصل را به دست آورند.

استقلال برای این بازی یعقوب کریمی را به دلیل مصدومیت ندارد ولی این مسئله با تاکتیک‌های کادرفنی استقلال احتمالا رفع می‌شود و آبی‌های پایتخت به روند خوبشان در فصل جاری ادامه می‌دهند.

در سوی مقابل صبای قم با هدایت علی دایی فراتر از انتظارات در این فصل ظاهر شده و البته دایی هم همواره نشان داده که برابر استقلال، تیم‌هایش بازی زیبا را در دستور کار قرار می‌دهند.

هاشم بیگ‌زاده و امیرحسین صادقی دو بازیکن صبا هستند که سابقه نسبتا طولانی‌مدتی در استقلال دارند و حضور آنها در این بازی می‌تواند حساسیت‌های خودش را داشته باشد.

صبایی‌ها امیدوارند که با کسب امتیاز در این دیدار در کورس بالای جدول باقی بمانند و این مسئله شاید باعث شود که آنها بیشتر روی ضد حملات برنامه‌ریزی کنند…

استقلالی‌ها در هفته پانزدهم لیگ برتر

 

* ملوان – سیاه‌جامگان

یکی دیگر از تیم‌های بحران‌زده در فصل جاری، سیاه‌جامگان مشهد است؛ تیمی که با خطیبی شروع کرد و در ادامه، رمضانی هدایتش را برعهده گرفت و اکنون با هدایت فرهاد کاظمی در رده پانزدهم قرار دارد. در سوی مقابل این میدان ملوان قرار دارد که روزهای خوبی را پشت سر نمی‌گذارد و امیدوار است که بتواند با استفاده از شرایط میزبانی به پیروزی برابر سیاه‌جامگان دست پیدا کند و خودش را در میانه‌های جدول نگه دارد.

ملوان در این دیدار، پژمان نوری را به دلیل محرومیت در اختیار ندارد و این، کار را برای حمید استیلی سخت می‌کند. با توجه به شرایط نه‌چندان خوب دو تیم در لیگ، انتظار می‌رود که بازی محتاطانه‌ای از سوی آنها ارائه شود و استفاده از فرصت‌های حداقلی را در دستور کار قرار دهند چرا که یک امتیاز به کار هیچ یک از دو تیم نمی‌آید.

* گسترش فولاد – فولاد خوزستان

شاگردان فراز کمالوند هفته گذشته هر چقدر به دروازه پرسپولیس حمله کردند به موفقیت نرسیدند و حالا این فرصت را دارند که با شکست فولاد در تبریز، وضعیت خودشان را در میانه‌های جدول بهبود ببخشند.

در آن سوی میدان، فولاد بحران‌زده‌ای قرار دارد که دو فصل پیش در مصاف با گسترش فولاد موفق شد قهرمانی لیگ را تجربه کند و حالا در صورت شکست برابر این تیم، نیم‌فصل را به عنوان یکی از مدعیان جدی سقوط پشت سر خواهد گذاشت.

اگر فولاد در این دیدار هم نتیجه را به گسترش فولاد واگذار کند، خیلی دور از ذهن نیست که مدیران این باشگاه دست به تغییراتی در کادرفنی خود بزنند و عذر اسکوچیچ(Dragan Skočić) را بخواهند.

* ذوب آهن – استقلال خوزستان

یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر را دو تیم ذوب آهن و استقلال خوزستان برگزار می‌کنند؛ دو تیمی که به ترتیب در رده سوم و نخست لیگ برتر قرار دارند. استقلال خوزستان در صورت پیروزی در این دیدار، نیم‌فصل را با قهرمانی پشت سر می‌گذارد و ذوب آهن هم در صورت پیروزی، این شانس را دارد که قهرمان نیم‌فصل شود.

این دیدار بدون شک یکی از زیباترین و فنی‌ترین بازی‌های لیگ می‌شود چرا که هر دو تیم با کادرفنی و بازیکنان جوان، در اوج آمادگی به سر می‌برند.

* راه‌آهن – پرسپولیس

شاید یکی از نکات خاص این بازی، برگزاری آن در ورزشگاه شهر قدس باشد. این ورزشگاه تاکنون میزبان استقلال و پرسپولیس نبوده و برگزاری بازی در آن یک آزمون جدی تلقی می‌شود.

در این دیدار، پرسپولیسی‌ها امیدوارند که با برتری و کسب سه امتیاز، خودشان را به جمع ۵ تیم صدر جدول برسانند و تلاش خود را به کار گیرند که در نیم‌فصل دوم به سمت قهرمانی خیز بردارند.

در آن سوی میدان، مهدی تارتار که سابقه حضور در کادرفنی پرسپولیس و بازی‌کردن در این تیم را دارد، امیدوار است که بازیکنان جوانش بتوانند پرسپولیسی‌ها را غافلگیر کنند. او در آخرین اظهاراتش یادآوری کرده که راه‌آهن همیشه گربه‌سیاه پرسپولیس بوده و شاید این مسئله به لحاظ روحی و روانی به تیمش کمک کند.

* پدیده مشهد – سپاهان

شاید بتوان نام این دیدار را مصاف دو تیمی گذاشت که وارد بحران نشده‌اند ولی حال و روز خوبی هم ندارند. سپاهان با آوردن ‘استیماچ’ خیلی شرایطش فرقی نکرده و هفته گذشته با راه‌آهن مساوی کرد و در آن سو هم پدیده با هدایت مهاجری شکست سنگینی را مقابل استقلال خوزستان تجربه کرد.

پدیده در حال حاضر با ۱۶ امتیاز در رده دوازدهم جدول است و اگر از این دیدار با سه امتیاز خارج شود، شانس این را دارد که دو پله هم در جدول صعود کند و در آن سو اگر سپاهان نمی‌خواهد از کورس صدر جدول عقب بیفتد، باید امتیاز این دیدار را به حساب خود بریزد.

* تابلوی اعلانات هفته پانزدهم رقابت‌های لیگ برتر:

روز پنجشنبه ۲۶ آذرماه

استقلال تهران – صبای قم از ساعت ۱۶:۲۰ در ورزشگاه آزادی / احمد صالحی- حسن ظهیری – رحیم شاهین – محمدرضا فغانی، ناظر داوری: مسعود فلاح

استقلال اهواز – تراکتورسازی تبریز از ساعت۱۵:۰۰ در ورزشگاه تختی / جمشید محمدی – محمدرضا امینی – جلیل شعرانی – جواد محمدی، ناظر داوری: حسن کامرانی‌فر

نفت تهران – سایپای البرز از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه تختی / سعید بخشی‌زاده – حمید غمزه – جهانبخش آرمان – محمدحسین ترابیان، ناظر داوری: محمود رفیعی

روز جمعه ۲۷ آذرماه

پدیده خراسان – سپاهان اصفهان از ساعت ۱۴:۴۵ در ورزشگاه ثامن / رضا عادل – علیرضا کناری – رسول زورقی – جواد شرفی، ناظر داوری: محمدعلی فروغی

ملوان بندر انزلی – سیاه‌جامگان از ساعت ۱۴:۱۵ در ورزشگاه تختی / امید سعیدفر – حسن یوسفی – مهدی شفیعی – سعید رحیمی‌مقدم، ناظر داوری: هدایت ممبینی

گسترش فولاد – فولاد خوزستان از ساعت ۱۵:۰۰ در ورزشگاه اختصاصی گسترش / سیدمهدی سیدعلی – جواد مداح – علی دودانگه – کمیل غلامی، ناظر داوری: ابراهیم میرزابیگی

راه‌آهن یزدان – پرسپولیس تهران از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه شهدای قدس / شاهین حاج‌بابایی – علیرضا ایلدروم – محمد راهی – یاسر همرنگ، ناظر داوری: اسماعیل صفیری

ذوب آهن اصفهان – استقلال خوزستان از ساعت ۱۵:۱۵ در ورزشگاه فولادشهر / حمید حاج‌ملک – قهرمان نجفی – فرهاد مروجی – سعید شمس، ناظر داوری: حسین عسگری

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج