رومن پولانسکی تبرعه شد

مجموعه :فرهنگ و هنر

رومن پولانسکی تبرعه شد

پس از سال‏ها حاشیه و فرار از مجازاتِ «رومن پولانسکی»، پرونده تجاوز این فیلمساز مشهور به دختری ۱۳ ساله به نفع پولانسکی خاتمه پیدا کرد.

رومن پولانسکی

پرونده تجاوز کارگردان مشهور به دختر ۱۳ ساله بسته شد!

رومن پولانسکی تبرعه شد

دادگاه کراکوف لهستان اعلام کرد که رومن پولانسکی را به آمریکا تحویل نمی‏دهد و جلسه‏ ای هم برای تجدید نظر در حکم این کارگردان صاحب‌نام برگزار نخواهد کرد.  دادستان لهستان با صدور بیانیه ‏ای گفت که قوه دادگستری لهستان به رای این دادگاه احترام می‏گذارد.
وی همچنین اذعان کرد امتناع از بازگرداندن پولانسکی، تصمیمی درست بوده و دلیلی برای برگزاری یک دادگاه دیگر وجود ندارد. این رای به معنای خاتمه یافتن پرونده ۴۰ساله پولانسکی و آزادی او برای زندگی و کار کردن او در کشور لهستان است. رومن پولانسکی لهستانی فرانسوی در سال ۱۹۷۷ دختری ۱۳ساله را مورد سوء‏استفاده جنسی قرار داد.

پس از شکایت والدین این نوجوان، ‏ او در دادگاه حاضر و جرمش را پذیرفت. پولانسکی ۴۲ روز را در زندان سپری کرد و سپس در فوریه ۱۹۷۸ به انگلیس و از آن‏جا به فرانسه فرار کرد و هرگز به آمریکا بازنگشت.

رومن پولانسکی1

 

او پس از محکومیت در دادگاه آمریکا به جرم سوءاستفاده جنسی از نوجوانی به نام «سامانتا گایمر»، به فرانسه که شهروند قانونی آن محسوب می‏شود، گریخت و از سال ۱۹۷۸ در پاریس زندگی می‏کند، چرا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‏شود.

پاسخی بگذارید

جدیدترین مطالب
پربیننده هفته
پربیننده ماه

بیوگرافی هنرمندان

مسائل قبل از ازدواج